Beşiktaş'ın rakipleri şunu düşünüyordur maç başlayınca; Aboubakar’ı tutalım yeter. Orta saha ofansif olarak zaten zayıf.

Mücadele ve defans anlamında teslim olmuş bir görüntü var. Hücuma çıkamayan bekler, uyumsuz ve güven vermeyen savunma derken Ankaragücü Ali Sowe ile golü buldu. Beşiktaş'ın bu sezon hikayesi böyle devam ediyor. Geriden oyun kurma diye bir şey yok.

Üçüncü bölgede pres yapılamıyor. Beşiktaş ilk devre Ankaragücü kalesine sadece bir tane isabetli şut atabildi. Cenk ve Chamberlain değişiklikleri için 10 dakika beklemeye gerek yoktu. Bu değişiklikler hemen yapılabilirdi. Ankaragücü skoru korumak için çok adamla kendi yarı sahasında kalıp mücadelesine devam etti. 

Burada esas düşünce kapılacak toplarda ani atak şansını yakalamaktı. İlk yarıya göre daha 
olumlu gözüken Beşiktaş, her şeye rağmen rakip ceza sahası çevresinde sorun yaşıyor. Ataklar ağır ve ceza sahası içine çok adam giremeyince etkisiz kaldı Kara Kartal. 

Aboubakar çok bitikti ve oyundan çıkarılması bence doğru karardı. Chamberlain, Liverpool günlerini hatırlattı bize attığı beraberlik golüyle. Bu gol Ankaragücü savunmasının hatası ve Chamberlain’in bireysel becerisi ile gelmişti. Bir hücum organizasyonu ile ilgisi yoktu. Daha sonra oyun yine gol olmayacak tempoya düştü. Beşiktaş yine kötüydü.

Ankaragücü'nün direnci ev sahibine en azından 1 puanı getirdi.

Ercan TANER / Sözcü