Bir atasözümüz var, günlük yaşamımızda sıkça kullanırız: “Kaçan balık büyük olur”... Bu atasözü şu sıralarda her maçta kritik goller atan Michy Batshuayi’ye ‘cuk’ diye oturuyor.

Filmi başa saralım, bilindiği gibi Batshuayi Beşiktaş’ta kiralık idi. Kartal’da 42 maçta 14 gol, 5 asist yapan, ancak en basit golleri kaçıran Batshuayi’ye tribünlerin malum tepkileri hala hafızalarda kazılı!

Batshuayi’nin perde arkasında ayrılık gerekçelerini hatırlatmakta yarar var.

Çünkü, Kartal sevdalıları, Batshuayi golleri arttıkça hayıflanıyor, biraz da kıskanıyorlar! Öyle ki bazıları, “Keşke kalsaydı” diye iç geçiriyorlar, bu konuşmaları kulaklarımla duyuyorum!

Batshuayi’nin ayrılışı Weghorst ile bağlantılıdır, nedeni de yönetim onun yerine gol yollarında etkili bir isim peşindeydi. Nitekim uzun arayışlar ve pazarlıklar sonunda Weghorst’un özellikle eşinin ikna olmasından sonra tecrübeli golcünün transferi gerçekleşti ve Batshuayi ile yollar ayrıldı.

Valla, kişisel olarak Batshuayi ile yola devam edilmesinden yana düşüncelerimi dile getirmiştim. Balık büyük mü, küçük mü, bilemem! Tek bildiğim Kartal’ın havasına, suyuna, takıma uyum sağlayan Batshuayi bence kayıptır.

Kaynak: Milliyet