Herkese hayırlı bayramlar dilerim. Bayram ziyaretleri kapsamında aşırı yoğun İstanbul trafiği varken uzakta oturan akrabaya gitme deneyimi tadında bir maçtı. İlk yarıda 14. dakikada Mert Günok’un yaptığı olağanüstü kurtarış dışında kayda değer fazla şey yoktu. Beşiktaş, Nathan Redmond’ın golüyle öne geçse de Aboubakar’ın topla adeta şiirsel faaliyetler sergilediği gol, uzakta oturan akraba evinde ikram edilen harika bayram şekeri tadındaydı.

Aboubakar, sol içte topla buluşunca kaleye çok rahat akabiliyor. O bölgede top ayağına gelmiş bir Aboubakar, efsanevi Brezilyalı gol sanatçısı Ronaldo’yu hatırlatan driplingler yapabiliyor. Son vuruşundaki uzak köşeye ayak içi de Aboubakar’ın driplingleri kadar klastı.

Avrupa için avantaj

Aboubakar tabii ki bu oyununu en üst seviyesindeki Brezilyalı Ronaldo kadar 90 dakikaya yayamayabiliyor. Tabii ki bizim lig ölçeğinde bu kadarı bile yetiyor da artıyor. Beşiktaş bu galibiyetle bir dahaki sezon Avrupa kupalarına katılmak için önemli bir avantaj yakaladı. Bir dahaki sezon daha güçlü şampiyonluk adayı olabilmek için ise Aboubakar’a eşlik edebilecek başka klas oyuncular gerekiyor.

Ali ECE / Fanatik