Ağustos 2017'de rakipleri Arsenal'den 35 milyon sterlinlik bir anlaşmayla liverpool''a katılan, henüz 30 yaşında olan çok yönlü oyuncu, geçen yaz bedelsiz transferle Liverpool'dan ayrılarak Türkiye Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'a transfer oldu.

Karışık bir sezonun ardından Beşiktaş,  İngiliz oyuncuyla yollarını ayırmaya çoktan hazır görünüyor .

Beşiktaş'ta gorev aldığı süre boyunca Chamberlain resmi maçlarda 30 maça çıktı ve dört gol ve bir asistle katkıda bulundu.

Çabalarına rağmen kulüpteki kaynakların beklentileri karşılamadığını söylemesi, Beşiktaş'ın onu büyük bir indirimle satmayı düşünmesine neden oldu.

BBC'ye göre sezon başına yaklaşık 2,2 milyon £ olduğuna inanılan şişirilmiş maaşı göz önüne alındığında, bedava transfer bile bir olasılık olabilir .

SHEFFİELD UNİTED, OXLADE-CHAMBERLAİN'LE İLGİLENİYOR

Chamberlain'in Beşiktaş'a transferi, başlangıçta Liverpool'da geçirdiği altı yılın ardından kariyerini yeniden canlandırmak için bir fırsat olarak görüldü.

Ancak Türkiye macerası planlandığı gibi gitmedi ve artık İngiltere'ye dönüş olası görünüyor.

Tecrübeli orta saha oyuncusunun İngiltere'ye dönme ihtimaline açık olduğu ve Sheffield United'ın onu trnfer etmeye büyük ilgi gösterdiği bildiriliyor.

Blades, Şampiyonaya geri düştükten sonra kadrolarını güçlendirmek istiyor ve eski İngiliz milli futbolcunun orta saha seçeneklerine değerli deneyim ve derinlik katabileceğine inanıyor.

Chamberlain'in İngiltere'ye dönme ihtimali, özellikle Anfield'daki ilk zamanlarına dair güzel anıları olan Liverpool taraftarlarının ilgisini çekecek.

Orta saha oyuncusu, kulüpteki ilk birkaç sezonunda Liverpool'un yerel ve Avrupa'daki başarılarında çok önemli bir rol oynadı; sakatlıklar ilerlemesini sekteye uğrattı ve küçük bir oyuncu haline geldi.

Bununla birlikte, altı sezonda 146 maça çıkıp 18 gol ve 15 asistle katkıda bulunmayı başardı.

BBC

duhuliye.com /dışbasın