Fotospor yazarı Mehmet Eyüp Yardımcı, Beşiktaş-Gaziantep FK maçını değerlendirdi

Mehmet Eyüp Yardımcı'nın sözleri şu şekilde: 

Dünya Kupası dolayısıyla verilen ara dönemde herkesin beklentisi Besiktaş takımı üzerinde olumlu etkiler yapmış bir dönem olmasıydı, beklentiler bu yönde idi ama olmadı.

Şimdi herkes şunu soruyor; Beşiktaş bu ara dönemde ne yaptı? Şenol Güneş takıma, oyunculara nasıl bir dokunuşta bulundu? 

Önce çok iç açıcı durum sergilemeyen bir ama kazanılmış bir kupa maçı oynandı. Ara dönem sonrasında seyirci karşısında ilk maçın ruh-i  haliyesiyle "olabilir" bazı oyuncular hatta teknik heyet hatalar yapabilir gerçeğiyle gözler lig maçına ve Gaziantep deplasmanına çevrildi.

Şenol Güneş üç puanlık sistemde birde Trabzonspor- Fenerbahçe maç sonucu ışığında sahada istediği oyunu sergileyecek bir onbir ile başlar derken bizlere sürpriz yaparak Atiba ve Necip ile destekli bir orta saha ile maça çıkarken, sol bekte Umut Meraş, sağ bek Rosier Talha ve Wellington defans kurgusuyla yer aldı. 

Kanatta yer alan N'Koudou ile hareketlilik bekledik. 

Gaziantep beklenen oyununu sergilerken, ileri çıkışlarda Beşiktaş'ı zorladı bu anlarda Mert Günok birkaç pozisyonda olumlu işler yaparken kanat bek olarak aynı zamanda çıkışlar yapmasını beklenen Umut ve Rosier bunu tam olarak gerçekleştiremedi. 

Geçiş oyununu gördükki Umut ile yapamıyor Beşiktaş. Sahada elinden geleni yapmaya çalışan iki isim vardı Gedson ve Weghorst.

Oyun içinde Şenol Güneş Masuaku, Muleka, Redmond değişiklikleriyle  oyunu kendi adına dengeleyip sonuca gitmek istedi ama 71. Dakika yenik duruma düşmüs bir takımın Gaziantep deplasmanından alınan bir puan sadece avuntu olarak kaldı.

Yeni bir proje ile yola çıkan, teknik heyetini belirlemiş buna göre transferlerini yapmış ama bugüne baktığımızda gelinen noktada yeni bir teknik direktör ve sistemle yola devam etmeye çalışan bir gerçek var. 

Beşiktaş kendi evinde oynayacağı maçı kazanarak, eksik maçında puan kazanırsa ligin üst bölümü için treni kaçırmış değil yeterki bu sefer BEKLENTİLERİ karşılayacak hamleler içinde olsun.