Adalı transferler, takımın mevcut durumu, takımın geleceğiyle ilgili pek çok konuya yanıt verdi.

Batuhan Karadeniz'in "çocuğum bir futbolcu yüzünden Galatasaray'ı seçti" söylemine tepki gösteren Adalı, Batuhan Karadeniz'e "11 Ocak'ta sana bir yıldız oyuncunun Beşiktaş formasını gönderirim" cevabını verdi.

Bu ismin Talisca olup olmayacağı sorusuna ise Adalı,

"Talisca'nın sözleşmesini uzattığı iddia edildi, durumunu bilmiyorum. Uzattıysa da alabiliriz, başka isimler de olabilir. Ben öyle gideceğim şu futbolcuyu getireceğim demem, gider alırım." ifadelerini kullandı.

Adalı aynı zamanda, Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'un Abdullah Avcı öncesinde Beşiktaş'ın gündemine geldiğini açıkladı.

O dönem yönetim kurulunda bulunan Adalı,

''Fikret Orman döneminde Şenol Güneş sonrasında yeni teknik direktörü belirlemek için yönetim kurulunda uzun uzun toplantılar yaptık. 3 aday vardı; Okan Buruk, Abdullah Avcı ve Sergen Yalçın. Yönetim kurulunda oyların büyük çoğunluğu, Sergen Yalçın içindi. Neticede son kararı başkan veriyor. Abdullah Avcı, başarılı olamadı.'' dedi.

''Tüm mevkilere oyuncu transferi olacak''

Serdal Adalı, teknik direktör Rıza Çalımbay'ın isteğini de gerçekleştireceklerini duyurdu. Adalı, "Rıza Hoca, hangi mevkilere kaç tane transfer istiyorsa, 3'üne 5'ine bakmadan yapacağız." ifadelerini kullandı.