Beşiktaş ve milli takımın eski futbolcu Nihat Kahveci, Trendyol Süper Lig'de Gaziantep FK'nin Beşiktaş 2-0 mağlup ettiği maçı değerlendirdi.

Nihat Kahveci'nin maça dair yorumlarından öne çıkanlar şöyle:

"Sahura kadar oynasalar..."

Benim anlamadığım bir konu var. İki tane başkan değişti. 26 tane yönetici, 5 tane teknik direktör değişti. Devre arası 4 tane oyuncu geldi, kadro değişti. Teknik heyet değişti. Değişmeyen birşey var 'rezil' futbol. İstikrarsız, koşmayan, mücadele etmeyen bir Beşiktaş. Yazık... Bugün artık Beşiktaş'la ilgili olarak 'Bugün izlediğim en kötü Beşiktaş' lafını kullanamıyorum. Çünkü bir sonraki maç daha kötü bir Beşiktaş izliyorum. Bu kadar olur mu? Beşiktaş'ta güzel tek şey, bugün yine baktım forma çok güzel. Bembeyaz ama içi boş. Sahura kadar oynasalar gol atamaz. Penaltıdan bari gol atarlar dersin, Cenk kariyerinin en kötü penaltı vuruşunu yapıyor. Ghezzal orta yapıyor direkten dönüyor. Maçı izlemeyen bir topumuz direkten döndü, penaltı aldık der ama hiçbir şey yok.

"Çok iyi futbolcu derler ama..."

13 milyonluk Musrati... Gel beraber oynayalım, topu alayım sana veririm. Musrati yarım metre öne oynadığında bütün topları kaptırıyor. İlk gol yine onun kaptırdığı topla geldi. Desem ki; 'Beşiktaş devre arasında bir oyuncu aldı. 6 numara pozisyonunda oynuyor. Yan pas kaptırmıyor, geri oynuyor kaptırmıyor. Son iki maçta 1 golü, 1 asisti var. Oo çok iyi futbolcu' derler. Evet bir gol, Galatasaray maçında kendi kalesine, bir asist Antep deplasmanında Gaziantep lehine. Böyle orta saha olur mu? Neden olur mu diyorum. Bu oyuncu bu kadar kötü değildi. İsmi vardı, kariyeri vardı. Boğa deniliyordu. Fizik olarak çok kötü. Ağır, topu alıyor 3 kere dokunmadan çıkarmıyor. Yarım metre öne oynadığında her topu kaptırıyor.

"Cimer'e yazacağım"

Bakhtiyar joker dedik. Oynamadığı yer kalmadı. Ama bu Bakhtiyar nerede oynuyor. Kime sorucaz, mevkisi ne. Cimer'e yazacağım 'Bakhtiyar nerede oynuyor?' Cimer versin cevap çünkü Santos'tan cevap alamayacağız.

"O istatistik ile kandırmasın"

Santos ilk geldi, kadro belli. Bir bir dokunuş beklersin, yok. Beşiktaş bir gram ilerlemedi. Daha da kötüye gidiyor. Neymiş Beşiktaş defansif olarak, istatistik olarak artık rakiplerine çok pozisyon vermiyor. Beşiktaş, Gaziantep FK'ya çok pozisyon vermedi ama iki gol yedi. O istatistik ile kandırmasın. Santos geldiğinden beri Beşiktaş'ın oynadığı futboldan keyif aldık mı. Almadık. Kazanırken de almadık. Genelde de kaybediyor. Kaçıncı maç oldu Beşiktaş gol atamadı. 5 ya da 6'dır. Bu kadar değişim varken, her şey nasıl kötü olabilir.

"Demir Ege, Nevzat Demir'de mi nerede?"

Kadro dışı bırakılan oyunculara neden tekrar dönüldü. Bu futbolculara dönülüyorsa 11 oynasınlar. Hazırlayın Aboubakar'ı Ghezzal'ı 11'e dönsünler. Muçi, bize on numara dediniz. Çocuk bir maçta 5-6 tane şut atıyordu. Santos attı kenara kaleyi görmüyor. Nerede Demir Ege, Nevzat Demir'de mi nerede? Demir Ege'yi niye oyuna almıyorsun da Amartey'i alıyorsun.

"Fenomen Ronaldo'yu da koysan hiçbir şey olmaz"

Semih'in yerine iyi bir Eto'o'yu, iyi bir fenomen Ronaldo'yu, van Basten'i, Gullit'i koy, Cristiano Ronaldo'yu koy hiçbir şey olmaz. Neden; Gedson, Musrati... Mustari çıkıyor Amertey giriyor. Biri kötü, giren ondan kötü. Gedson, iyi oynuyordun öne gidiyordun geçen sene. Sana ne oldu. Hocan Portekizli, her maç oynatıyor seni. Oh bal kaymak.

"Yollayın demiyorum ama..."

Teknik oyuncular var. Topu bilen oyuncular var. Zamanında yaşanmışlıklar, yapılmışlıklar var. Benim aklım almıyor. Arkadaşlar bu gidişat kime yazar. Başkana yazdı, yönetime yazdı, teknik direktörlere yazdı. Artık kadroya yazmalı diye düşünüyorum. Bu arada Santos hiç kusura bakmasın. Turnuva teknik direktörü olabilir. Beni de koy Portekiz'in başına Fernandes'i alırım Manchester United'dan, Cristiano Ronaldo'yu alırım Suudi Arabistan'dan. Seç seç kapan, ön taraf zaten iyi Joa Felix'ler felan... 3 beraberlik sonra Avrupa şampiyonluğu. Kötü futbol ama sonuç iyi. Ama burası Beşiktaş. Nereye kadar topu rakibe ver. Nereye kadar ön tarafa gitme. Bir gram katkısı yok. Valerien Ismael'e sabredildi sabredildi, Beşiktaş ne hale geldi. Ben Santos'u yollayın demiyorum ama gidişat hiç iyi değil. Geldiği günden bu yana Beşiktaş'ın oynadığı maçlar, bize sunduğu futbol ortada... Ben bir gram zevk almıyorum. Alan varsa Santos'u desteklesin. Ama artık bu iş sadece Santos'u yollamakla düzelmez. Yollayacaksın, takımı temizleyeceksin. Bazıları artık bu takımda olmayacak, olmamalı. Yazık.

| Ajansspor