İşte Tanrıkulu'nun açıklamaları:

Haftasonuna az kaldı. Gelip takımla antreman yapma, takımı toparlama süreci çok az. Ümraniyespor maçına yedek bir ekip takımı hazırlayabilir. Bunun dışında Galatasaray maçı var, öyle ya da böyle Şenol Güneş kabul ederse, Galatasaray maçına deplasmanda çıkacak, sıkıntı. Geldin ve yenildin ne olacak?

Ne beklenir ondan, şapkadan tavşan çıkarması. Şenol Güneş neden isteniyor? Anılar, anılarla olmuyor hayat başka gerçeklik başka… 

Şenol Güneş bence giderken başarılı değildi. Bu benim net görüşüm. 24’ncü, oldu 24 takım arasında ilk elenendik, galibiyet alamadık, galibiyete yaklaşamadık. 

Fatih Terim ve Şenol Güneş dönemleriyle Türk olmaktan çok gurur duydum. Çok güzel günler yaşadım ama artık devir bitiyor. Olumsuz konuşuyorum çünkü son verisi başarısız. Gelir iyi şey yapar ben yanılırım ama ben olsam farklı bir şey yaparım. Thomas Tuchel’i alırım, bütün şartlarımı zorlarım. Bir sezon çalış, artı 1’e bakarız derim. 

Beşiktaş büyük bir camia, Şenol Güneş – Sergen Yalçın isimleri arasında gidip gelecek bir camia değil. Thomas Tuchel şu an çalışmıyor, Beşiktaş adı geçtiği zaman bir bakar sekiz tane Premier lig oyuncusu var ve gelir sezonu burada geçirir.

Zor olanı yaparsan Beşiktaş başkanısın demektir, kolay olanı ben de yaparım… Ahmet Nur Çebi'nin bakışını yükseltmesi lazım.

Duhuliye.com