Gedson Fernandes için Rus ekibi Zenit'in Beşiktaş'ın kapısını çaldığı bilinirken, bu transferde farklı dengeler dikkat çekiyor.

Türk basınında Zenit'in, Gedson Fernandes'le birlikte Bakhtiyar Zaynutdinov'u da kadrosuna katmak istediği, Beşiktaş'ın Gedson'un transfer ücretinin yüzde 50'si Benfica'ya gideceği için Gedson'un bonservis ücretini düşük, Bakhtiyar'ın bonservis ücretini yüksek gösterme planı olduğu iddia edildi. 

Basında çıkan bu iddialar sonrası Beşiktaş yönetimiyle temasa geçen Benficalı yetkililer; Gedson'un transfer sürecini takipte olacaklarını, Türk medyasında çıkan haberlerin kendilerinde rahatsızlık yarattığını Beşiktaş tarafına iletti. Benfica kulübünün, Gedson için verilecek bonservisi gerçekçi bulmaması durumunda konuyu FIFA'ya taşıyabileceklerini ilettikleri öğrenildi.

Öte yandan Gedson'a talip olan Zenit yetkilileri; böyle bir transferde kuşku uyandırmak, bir başka kulüple ilişkilerini bozmak istemediklerini, Gedson ve Bakhtiyar transfer süreçlerini ayrı ayrı yürüteceklerini Beşiktaş kulübüne iletti. Zenit yönetimi ayrıca; her iki futbolcu için Beşiktaş'a kendilerinin de gerçekçi bulduğu, oyuncuların reel piyasa değerini yansıtan resmi teklifler verileceğini belirtti. 

Transfer için adı geçen oyunculardan Gedson'un, 3 milyon Euro'nun üzerinde teklif aldığı Zenit'e gitme konusunda istekli olduğu, Bakhtiyar Zaynutdinov'un ise hem Rusya'ya geri dönmek istememesi, hem de Brad Friedel başta olmak üzere bazı Beşiktaşlı yetkililerin kendisine Zenit'e gitme konusunda baskı yapmaları sebebiyle transfere soğuk baktığı, edindiğimiz bilgiler arasında.

Duhuliye.com ÖZEL HABER