Tayyip Talha Sanuç transferinde kazanan, son anda durumu lehine çeviren Beşiktaş oldu. Hatta Fenerbahçe’ya öyle bir çalım atıldı ki, Tayyip Talha’nın İstanbul’a geliş biletinin Fenerbahçe tarafından alınması sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girdi.

Bu transfer yarışı, 13 yıl önce yaşanan Mehmet Topuz transferini akıllara getirdi. O sezonun Başkanı Yıldırım Demirören Kayserisporlu Mehmet Topuz ile her konuda anlaştı, hatta oyuncuyu Antalya kampına götürüp forma bile giydirmişti.  "Fenerbahçe'de futbol oynamayı düşünür müsün" sorusuna Topuz, önündeki süreci bilmeden "Yok, Beşiktaşlıyım artık. Gerekirse imza atmam" diyerek iddialı sözlerle cevap veriyordu. Ancak göz ardı edilen kişi; Kayserispor idari menajeri, şimdilerin Karagümrüksporun sahibi ve Başkanı Süleyman Hurma idi. Demirören oyuncu ile anlaşmış, Hurma da Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile el sıkışmıştı. O transferde tanıdık bir isim daha vardı, Metin Korkmaz. Korkmaz o dönem Topuz’un menajerliğini yapıyordu, aynı korkmaz şu an Tayyip Talha Sanuç'un transfer edildiği Adanaspor’un da menejerliğini yapıyor. O sezonun transfer çalımını atan Fenerbahçe oldu, Topuz’un Beşiktaş forması giydiği gece, Aziz Yıldırım bizzat özel uçakla Antalya’ya gelerek, oyuncuyu İstanbul’a götürdü ve kendisini sarı lacivert renklere bağlayan imzayı attırdı.

WhatsApp Image 2022-09-09 at 12.15.21

WhatsApp Image 2022-09-09 at 12.15.22

Geçen seneler sonrası bu transferin tekrarını yaşadık, Ancak bu sefer golü atan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi oldu. Çebi son dakika hamlesiyle genç oyuncuyu siyah beyazlı renklere bağlarken, bir nevi beraberlik golünü atmış oldu.

Duhuliye.com