Tablo ne olursa olsun, insanlar derbilere konsantre oluyor, iddialar gırla gidiyor.

Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi de bunlardan biri. İki takımın hesapları farklı değil, zirveden kopmamak, yarışta söz sahibi olmak istiyorlar. Derbilerde skora dair öngörülerde bulunmak zorlukların en büyüğüdür ki iki takım da istim üzerinde. Ne var ki Beşiktaş iyi bir çıkış yakalarken, moralini de üst seviyeye taşıdı. Futbol adına keyifli bir mücadele izleyeceğimiz kesin, tablo bunu gösteriyor.

Demem o ki beraberlik iki takıma da yaramıyor, yarıştan düşmemek tamamen galibiyete endekslidir.

Şimdi gelelim derbinin can alıcı noktasına... Her iki takımda etkili kramponlar bulunuyor, ancak çok sayıda futbolcu EURO 2024 elemeleri ve çeşitli uluslararası turnuvalarda mücadele etti.

Yerli ve yabancılar bu maçlardan nasıl dönecekler, sağlam mı, sakat mı, bilemiyoruz! İki takımın da en büyük handikapı budur bence...

Beşiktaş’ın derbi öncesinde özellikle hakem konusunda TFF ve MHK’ye bir çağrısı var. VAR kayıtlarının paylaşılmasını istiyorlar. Çok yerinde bir istek, buna asla duyarsız kalamazsınız ey TFF ve MHK...

Şeffaflıktan dem vuran bir kurumun kayıtları açıklamasında ne sakınca var ki? Kaldı ki hakemlerin kritik hatalar yaptıkları maçları biliyoruz, onların da açıklanması şarttır. Bu isteği sakın ola, kulak arkası etmeyin, yoksa çok başınız ağrır bilesiniz!

Bilal MEŞE / Milliyet