Türkiye'ye transfer olacağına dair haberler yapılan Bronckhorst'un gözdesi Steven Berghuis ajaxshowtime.com'a verdiği röportajda gelecek ile ilgili planlara yanıt verdi.   

Röportajın detayları;   

Berghuis son yıllarda Ajax'a çok sayıda antrenörün gelip gittiğini gördü. Francesco Farioli'nin gelişiyle bu durumun değişeceğini umuyor. 'Bunu biraz fazla sık söyledik, yeni bir antrenör. Hepimizin güzel bir şey için çalışabileceğini ve bunun son yıllara göre biraz daha uzun sürebileceğini umuyoruz.' Feyenoord'dan gelen hücum oyuncusu, başarılı bir ilk sezonun ardından Ajax'ta zor dönemler geçirdi. 

Berghuis'in yakın zamanda Türkiye'ye transfer olduğu da belirtildi.

32 yaşındaki Ajaxlı oyuncu, yeni sezona güven duyduğunu belirtiyor. "Gerçekten bir şeyler inşa edebilmeyi umuyoruz, buna hazır olduğumuzu düşünüyorum." Farioli'nin gelişiyle Berghuis'in futbol hakkında çok düşünen bir antrenörü olmuş gibi görünüyor. Yaratıcı kişinin hoşuna gidebilecek bir şey.

Berghuis, bu yıl Ronald Koeman'ın Avrupa Şampiyonası kadrosunda yer almıyor. Kadroda 26 seçilmiş oyuncu yer almasına rağmen Berghuis'e yer yoktu. 'Neredeyse her maçı izliyorum. Artık orada olmadığım için özlüyorum ama olan bu. Bir meraklı ve bir hayran olarak izliyorsunuz ve hâlâ günlük iletişim kurduğunuz çocukları destekliyorsunuz.'


Henderson Avrupa Şampiyonasını izlemeyi acı verici buluyor
Jordan Henderson aynı zamanda Avrupa Şampiyonası'na katılmayı umut eden Ajax oyuncularından biri. Büyük üzüntü duyarak kendisine İngiltere seçiminin bir parçası olmaması söylendi. Henderson daha önce milli takımın kaptanlığını yapmıştı ancak artık evinde memleketini izlemek zorunda. 'Bazı maçları izliyorum ama bu benim için zor. Orada olamamak hayal kırıklığı yaratıyor ama futbol bu. Ajax için elimden gelenin en iyisini yapmak için burada kalmam gerekiyor" dedi.