Beşiktaş Kulübü, resmi sitesinden saldırıyı kınayan bir açıklama yayınladı.

İşte o açıklama:

"Beşiktaş Artaş U-19 Takımımızın U-19 Elit A Ligi’in 11. haftasında Bitexen Giresunspor ile deplasmanda oynadığı müsabakanın son anları ile maçın bitiş düdüğünün akabinde futbol sahalarında görmek istemediğimiz üzücü hadiseler cereyan etmiştir.

Müsabakanın 88. dakikasında, takımının beraberlik golünü kaydeden oyuncu, yedek kulübemize ve taraftarlarımıza sözlü olarak ve el hareketleriyle hakarette bulunmuş, müsabakanın bitiş düdüğüyle birlikte rakip takım teknik ekibinden Ali Küçükbayrak, malzeme sorumlumuza, rakip takım oyuncusu Emre Nizam ise idari sorumlumuza fiziki şiddette bulunmuşlardır.

Müsabakanın orta hakemi Taner Sarı, maçın ardından sahada meydana gelen olayları gözlemlemek yerine soyunma odasına gitmeyi tercih etmiştir.

İdari sorumlumuz ile malzemecimiz maruz kaldıkları şiddeti hastaneden aldıkları darp raporlarıyla belgelemiş, olayla ilgili raporlar, adli süreci başlatmak üzere emniyet güçlerine iletilmiştir.

Sporcularımızla teknik ve idari ekibimize yapılan sözlü ve fiziki saldırıları şiddetle kınıyoruz!

Giresunspor camiasıyla bağdaştırılamayacak olaylar nedeniyle Giresunspor yönetiminin de büyük üzüntü duyduğuna inanıyoruz.

Beşiktaş JK olarak, konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyor, Giresunspor yönetiminden ilgili kişiler hakkında gerekeni yapmalarını ivedilikle bekliyoruz.

Beşiktaş JK"