Eyüp Yardımcı şu ifadeleri kullandı: 

Yönetim Lugano maçının ardından birde o maçta özellikle TFF başkanının yapmış olduğu bir hareket vardı ki ben şuna inanıyorum tamamen Ahmet Nur Çebi'ye karşı yapılan bir manuplasyon hareketti. Zaten tribünlerde bir gerginlik var, zaten birde istenmediğin sevilmediğin bir yere geliyorsun, her şey planlı kurgulu, o biliyor oraya geldiği zaman kendisine ne denilecek, bilmiyor mu yani bu kadar saf mı? değil...

Bilerek geldi, bilerek istediği şeyler oldu, o istediği şeyler olunca beklediği hareketi başkana yaptı, sayın bakan o hareketin karşısında şöyle bir çöktü, sonra stadı terk etti sonra ise işte bakın Galatasaray camiası bu tip sıkıntılı durumlardan çabucak kurtulabiliyor çünkü bir şekilde basında lobisi var, başka alanlarda lobisi var çalışıyorlar. Onlar böyle ortaya bir şey çıkartıp aradan sıyrılmayı becerebilen camia. Biz Beiktaş olarak bu tip işleri yapamıyoruz. Biz bu tip sıkıntılı, sendromlu durumlarda ağır yaralar alıyoruz ve kendimizi toparlamamız uzun sürüyor. 

Sayın başkan ve ekibi o maçtaki olaylardan sonra anlık tepki vererek "tamam erken seçim yapacağız" dediler. Dedikleri o bir haftalık süreçte geçti ikinci haftayı bitireceğiz ve hala bir şey yok ortada şuna inanıyorum, büyük bir ihtimalle Galatasaray maçını bekliyorlar, büyük bir ihtimalle eğer Beşiktaş bu maçı kazanırsa ben şuna inanıyorum sayın başkan ve ekibi seçimi öyle Aralık ayında filan değil sezon ortasında böyle bir karar kulübümüze daha çok zarar vereceğini düşündük işte Mayıs ayında seçim yapalım diyebilirler. Olaylar dediğim gibi gelişirse böyle bir şey olacağına inanıyorum. 

Bu yönetim heyeti benim gördüğüm en yetersiz yönetim. Bazı şeyleri beceremediler; transferi beceremediler, iletişimi beceremediler, iç huzurun tekrardan sağlanmasını beceremediler, Şenol Güneş ve takım üzerinde çok etkili olamadılar. Diyelim ki sayın Çebi yeniden başkan seçildi. Arkada bekleyen tepki var. O tepki belki 2-3 galibiyette susacak ama en ufak şeyde tekrar başlayacak ve daha büyüyerek başlayacak. Burada ki elde edilecek zarar Beşiktaş'a daha büyük çaplı olmaz mı? O yüzden ben sayın başkandan şunu beklerim; emeğini verdi, zamanını verdi, ailesiyle birlikte para da verdi ama şunu desi 'saygıdeğer Beşiktaşlılar, ben burada bir yanlış yaptım, yanlış ekiple yola çıktım olmadı' kenara çekil bir dönem dinlen başka insanlar yapmaya çalışsın sonrasında daha dinlenmiş vaziyette, daha toparlanmış vaziyette ve daha iyi bir ekiple tekrar ortaya çık.

Derbi maçla ilgili olarak şunu söylemek isterim;
maç Galatasaray'ın evinde, evsahibi olarak artı bir seyirci avantajıyla önde baskılı başlar, Avrpa ve Süper ligdeki aldığı galibiyetlerle bir moral, motivasyon durumu da var, kadro yapısı olarak daha oturmuş.

Beşiktaş'a baktığımızda Burak Yılmaz var, ikinci maçı olacak İstanbulspor'dan sonra ve çok önemli bir maç. Beşiktaş kaybedeceği hiçbir şey olmayan takım hüviyetinde. Beşiktaş Galatasaray'a yenilse ne olur? Çok iyi bir Beşiktaş oraya gidip yenilse alacağı tepki şimdiki alacağı tepkiden daha fazla olurdu.

Beşiktaş kazandığı zaman bu ligin hikayesi yeniden yazılır. Galatasaray ile puan farkı 3'e iner artı üsttekilere dersin ki; "benim ölüm bile sizinle başa çıkabilecek güçte" Burak Yılmaz artı bir motivasyon kazanır, yönetimde ayrı bir nefes alır, camia ve tribünlerdeki o heyecanlı dalgalanma, sinir stres seviyesi o biraz dinginlenir. Galatasaray gibi önemli bir rakibi evinde yenip seriyi devam ettirebilir bir çıkış yakalayabilirsin, bu anlamlarda baktığım zaman Beşiktaş'ın kaybetse hiçbir şey kaybetmeyeceği ama kazandığı zaman muhteşem bir şeye sayfa açacağını görüyorum, Beşiktaş'ın yeneceğine inanıyorum.

Bazı yorumcular var işte Beşiktaş'ın Galatasaray'ı yenmesi için en az 3 tane gol atması lazım diyorlar ama 1-0 ya da 2-0 Galatasaray'ı yeneriz orada Beşiktaş için bir avantaj daha var bu maç sonrası Bayern Münih ile oynayacaklar, bu maçta derbi maçıı motivasyon yönünden etkileyebilir.