"CENK VE MERT HARİÇ HERKES VASAT"

"Son 7 maçta 5 galibiyet ve 2 beraberlik oldu Beşiktaş. Gaziantep'te daha yakındı Beşiktaş galibiyete ama bugün Karagümrük daha yakındı. Şenol hoca geldiğinden beri en vasat oyununu oynadı. Cenk ve Mert dışında herkes vasattı"

"BU STADA ALIŞIKLAR"

"Bu stat konsantre açısından futbolcu için de kolay değil. Karagümrük oraya alışık"

"CENK'İN ŞUTU DIŞINDA ATAK YOK"

"Bugün 1 puanı Beşiktaş aldı, Karagümrük 2 puan kaybetti. Acayip fark yoktu ama oyun olarak. Oyun Karagümrük'ün istediği şekilde oldu ve bitti. Kontra yapmak istedi yaptı, rakibi pozisyona sokmamak istedi yaptı. Cenk'in direkten dönen şutu ve gol dışında bir şey yoktu."

"BU MAÇTA BİR OYUN GÖREMEDİM"

"Mert ve Cenk dışında kimse bu maçı istemedi demek istemiyorum ama konstantre sıfır, enerji sıfır, fizik güç sıfır, taktik sıfır. Onun için Beşiktaş 1 puan aldı diyorum. Alıştığımız Beşiktaş coşkusu çok farklıydı. Taraftarının şampiyon olabiliriz dediği kadar bu maçta bir oyun göremedim"

"10'DA 10 BİZ DE YAPAR MIYIZ HESABI VARDI"

"5 maçlık seriden sonra kazanma arzusu gerekiyordu. Teknik adam kendi takımını değerlendirir ama kendi oyununu oynamaya çalışır. Böyle bir seri yakaladık derken puan kaybı oldu. 10'da 10 biz de yapar mıyız hesabı yapıyordu Beşiktaş ama işini zorlaştıran da Karagümrük ve kendi hocası oldu"

"BU KADAR POZİSYON DEĞİŞTİRİLMEZ"

"Beşiktaş'ın geçen hafta en iyi oyuncusu Mert ve Gedson'du. Gedson bu hafta artık eh dedi. Her maçta iyiydi çünkü. Bu hafta da Cenk ve Mert diyebiliriz. Gol bulmak için sistem ve oyuncu değişikliğine gidebilirsiniz. Oyuncunun pozisyonunu değiştirebilirsiniz ama oyun içinde bu kadar sirkülasyon olmaz."

"ABOUBAKAR NEDEN ÇIKTI DEMEM"

"Ben Karagümrük'e karşı böyle oynamam. Yüzde 70 oranında iyi oyunculardan kurulu bir takım. Eğer 4 forvetiniz varsa hücuma yönelik oynamanız lazım bir kere. Aboubakar fizik olarak çok geride olduğunu gösterdi. Neden çıktı demem. Gördüklerimden birisi de Aboubakar fizik olarak hazır olmadığı için geçen hafta ikinci yarıda oynadı, bu hafta da hazır değilse 11'de başlaması hataydı. Bir de arkasında hızlı olan oyuncu olmayınca etkili görünemedi."

"DELE ALLI 4 KERE POZİSYON DEĞİŞTİRDİ"

"Dele Alli 10 numara pozisyonunda başladı. Sonra sola geçti. Sonra 4-4-2'nin sağına geçti. Sadece o etkilenmiyor bundan, arkasında yanında oynayan oyuncular da etkileniyor. 1-0 öndeyken Dele Alli'yi mi oynatırsın N'Koudou'yu mu oynatırsın. N'Koudou'yu tercih eder herkes. Dele Alli'nin pozisyonu değişirken başka oyuncuların pozisyonları da değişti. Maç içinde bu kadar değişiklik olursa kafanız karışır."

"HEDEF ŞAMPİYONLUK DEĞİLDİ"

"Şenol hoca göreve geldiğinde zaten şampiyonluk birinci hedef değildi. Beşiktaş üst üste maç kazandı, Fenerbahçe puan kaybetti ama Galatasaray hiç puan kaybetmeyince şampiyonluk ihtimali düştü yüzde 10'a tekrar"

"ROSIER'İN YÜRÜYECEK HALİ YOK"

"Rosier'in yürüyecek hali yok. Ghezzal yok diye bu kadar oynamamazlık olmaz. Zaten bir oyuncunun olması bir başka oyuncunun performansını bu kadar fazla etkilemez. Bu sezon zaten iyi değildi, Ghezzal'dan bağımsız söylüyorum. Ne savunma, ne hücum yapacak gücü vardı. Belki de Tayfur'la başlaması gerekiyordu Şenol hocanın"

"HİÇBİRİ BEŞİKTAŞ'IN STOPERİ DEĞİL"

"Benim hayalimdeki Beşiktaş stoperi için iki tane tabanca gibi adam alırım. Tayyip Talha hariç bence mevcutlardan hiçbiri Beşiktaş stoperi değil. Saiss elindeki mevcutların en iyisi. Onunla da Rosier'de olduğu gibi sorunlar var gibi gidip gitmeyeceğine yönelik"

"HADZIAHMETOVIC FAYDALI OLUR"

"Hadziahmetovic 25 yaşında. İsmail Kartal Konya'da çalışmıştı. Fenerbahçe'ye muhakkak alın demişti. Beşiktaş'a mı Fenerbahçe'ye mi Galatasaray'a mı nereye giderse faydalı olacaktır."

"O ENERJİYİ GÖREMİYORUM"

"Beşiktaş jantta gidiyor. Lastik patladı yani. 9 puan fark. Belki puan farkı kapanmayacak değil diyebilirsiniz ama Fenerbahçe, Başakşehir var daha. O enerjiyi de göremiyorum onlarda."

Duhuliye.com