İşte Özbostan'ın açıklamaları:

"ADANA DEMİR ZOR MAÇ"

Adana Demirspor maçı zor bir maç çünkü Adana evinde hiç kaybetmedi, formda. Son maçlarını da farklı kazandılar. Beşiktaş da formda, Beşiktaş da iyi ama deplasmanda olması Beşiktaş için dezavantaj. Şu maç için Beşiktaş kazanır diyemiyorum, Adana Demir maçın favorisi bana göre. Beşiktaş hafta içi oynamıyor, hafta sonu oynuyor, sonra yine BAY'ı var. Bu şöyle bir sıkıntı oluşturabilir Beşiktaş'ta: Uzun süreli aralar yakaladığınız havayı, konsantrasyonu bozabilir mi, böyle bir ihtimal olabilir mi, olabilir. Bu kadar ara vermek ritmi bozabilir. Bir olasılık tabi, illa olacak bir şey değil. Beşiktaş - Adan Demir maçı zor bir maç özetle.

"BEŞİKTAŞ 10 MİLYONA GEDSON BULAMAZ"

"Gedson Fernandes için 20 milyon Euro'yu gözden çıkarıyorlarsa Beşiktaş satabilir ama onun eski kulübüne de verilecek bir rakam var bildiğim kadarıyla. Yarısı Benfica'ya gidecek. Ben olsam 20'ye vermem, 40 olsa veririm. 20-20 anlaşabilirler. Genç bir oyuncu. Beşiktaş'ta biraz daha oynasın, performansına göre daha fazla teklifler olabilir. Galatasaray maçı ayrı bir motivasyondu, sıradışı bir maçtı ve orada sıradışı bir performans ortaya koydu. Sezonun geneline baktığımızda böyle bir performans hiçbir zaman olmadı. Bundan sonraki maçlarda olabilir mi, açıkçası sanmıyorum. Orada Galatasaray onu çok motive etti. Beşiktaş diyelim ki sattı, 10 milyon Euro'ya nereden bulacak Gedson gibi oyuncuyu? Bulamaz. Dele Alli artı dönüşü yok, Josef bitti, Maxim ayrılacak. Zajc düşünülen oyunculardan bir tanesi, 2 tane oyuncu almayı planlıyorlar oraya. Bu sezon devam ederken Beşiktaş'ta ciddi şekilde bir sonraki sezonun takviyesiyle ilgili çalışmalar yapılıyor."

BEŞİKTAŞ LİGİ NASIL BİTİRİR?

"Beşiktaş'ın Adana Demir maçını kazanacağını düşünmüyorum. Savunmada sıkıntıları olsa da gol atma noktasında önemli bir takım. Beşiktaş, Adana deplasmanında puan kaybedebilir. Kasımpaşa ve Konya maçlarını alarak ligi bitirir, öyle tahmin ediyorum."

"MERT GÜNOK KÜLLERİNDEN DOĞDU"

"Mert ve Salih'in sözleşmelerinin uzatılması çok değerli bir hamle olur Beşiktaş adına. Mert'in Şenol Güneş'in gelmesiyle birlikte adeta küllerinden doğacak noktaya gelmesi bence sürpriz. Evet kariyerinde inişler çıkışlar oan bir oyuncu,  Beşiktaş büyük umutlarla transfer etmiş ti ama sonra Ersin'e kaleyi kaptırdı, sonra kendisi sakatlık yaşadı ama bugün gelinen noktada şu anda hem Milli Takım için önemli bir isim haline geldi, hem de Beşiktaşlıların bir anda en sevdiği oyuncu oldu. Onun da sözleşmesinde iyileştirmeye gitmek bence doğru bir adım."

Duhuliye.com