Haldun Domaç'ın açıklamaları şöyle:

“Ara transfer döneminin en hareketli takımı Beşiktaş oldu, Aboubakar’la başladı hareketlilik, sonra Amir geldi, ayrıca Onur Bulut ve Omar Cılley transferi oldukça önemli transferlerdi. Son olarak da federasyonun verdiği izin ile, Gaziantep’ten kiralanan maksim Beşiktaşlı oldu. Beşiktaş’ta şimdi iki tane daha transfer yapılması düşünülüyor. 

Omar Colley, bildiğiniz gibi stoper mevkinde oynuyor, 2,3 milyon Euro bonservis bedeli ile Beşiktaş’a geldi, sol stoper oynuyor. Colley, Genk takımından Sampdoria‘ya 9.200.000 Euro bonservis bedeli ile transfer olmuştu. 

Onur Bulut transferinde ise, Fenerbahçe’ye mi gidecek Beşiktaş’a mı gidecek denilirken Beşiktaş bu transferi bitirdi, 3,5 yıllık bir sözleşme yaptı.

Diğer önemli bir transfer ise Maxim transfer oldu, 32 yaşındaki oyuncu federasyonun verdiği izin ile Beşiktaş’a kiralandı. Çok önemli bir oyuncu, hatta Gaziantepspor da Maxim ve diğerleri diye bir söylem vardı. Maximin çok özel bir futbolcu olduğu, ayrı  bir yeri olduğu söyleniyordu, işte o Maxim şimdi Beşiktaş forması giyecek. 

Transferin son günlerinde Beşiktaş’ın son iki hamlesi için tasarrufu olur mu bekleniyor, Bu arada Beşiktaş Saiis için 5 milyon euro Rosier için 7 milyon Euro bonservis bedeli belirledi, bu parayı getiren olursa transferlerine sıcak bakıyor. 

Beşiktaş’ın ısrarla transfer etmek istediği oyuncuların başında ise Borini geliyor, Beşiktaş bu oyuncu için 1 milyon Euro vermeye razı oldu Karagümrük 2 milyon Euro istiyor, Beşiktaş ayrıca oyuncuyla maaş olarak da anlaşabilmiş değil. Maaş konusunda Beşiktaş’ın 1-1,2 m euro civarı bir maaş teklifi var, Borini ise 1.700.000 Euro maaş istiyor.  21 maçta 17 gol 4 asistle, toplamda 21 gole etki etmiş bir oyuncudan bahsediyoruz.

Beşiktaş sol bek konusunda neden bir arayış içersinde? Masuaku’nun performansı şenol Güneş ile yükseldi fakat 2,2 milyon Euro karşılığı 25 maç oynadığı taktirde sözleşmesinin uzama olasılığı var, ve Beşiktaş sol bek için 2,2 milyon Euro bonservis vermek istemiyor. Umut Meraş istenen düzeye henüz gelmiş değil, Dolayısıyla Beşiktaş bir sol bek arayışı içerisinde. 

Yani Beşiktaş transferi Borini ve bir solbek alarak kapatmak istiyor.”