Kenan Başaran'ın sözleri şu şekilde: 

"Beşiktaş'ın kupadaki oyunu olumsuz şekilde eleştirildi. Bir lig maçı olsaydı ben de hak verebilirdim. Oysa futbolun içinde olanlar bilir ki elemeye dayanan kupa maçlarının ruhu ayrıdır. Bir yanda Fas'ın dünya devlerini eleyip Dünya Kupası'nda yarı final görmesini alkışlayacaksın, diğer yandaysa Şanlıurfa'nın Beşiktaş'a kafa tutmasını kabul etmeyeceksin! Üstelik Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi grubundan namağlup çıktığı sezonda bu kupada final göremediğini bile unutarak. 

Gaziantep ile oynanacak lig maçının havası elbette başka olacak. Ya da olmak zorunda. "Zorlu maç" ifadesini de reddediyorum. Çünkü zirveyle arasındaki puan farkı nedeniyle bu maçtan 3 puan çıkarsa bile sonraki hafta oynayacağı Adana Demirspor maçı da kolay olmayacak. Beşiktaş'ın ilk devre fikstüründe Konyaspor ile de maçı var. Beşiktaş'ın ilk devre seri yapması lazım ki şampiyonluk iddiası kuvvetlensin. Trabzonspor-Fenerbahçe maçının olduğu haftada Beşiktaş esasen 6 puanlık bir maça çıkıyor. Tüm futbolcuların bu farkındalıkla sahada mücadele etmesi gerekiyor.

Şenol Güneş gelirken Dünya Kupası arası en büyük avantajı olarak sunuldu. Çünkü, tatil hariç yaklaşık 40 günlük sürede elindeki hamuru istediği şekilde yoğuracaktı. Bu hamurun nasıl yoğrulduğunun da ilk sınavı Antep maçı olacak. Beşiktaş'ın kronik savunma sorunları var. Şenol Güneş'in elindeki savunma personelinden henüz istikarlı bir hat oluşturulmuş değil. Ayrıca Talha Sanuç ve Emrecan'ın sakatlıkları da var. Bu durum en büyük handikap. Gaziantep'te mali sıkıntılar var. Bu teknik heyet ile yönetim arasında bazı sıkıntılara da neden olmuş, çıkan haberlere göre. Bu durum Erol Bulut ve takımına nasıl yansımış, bilemiyoruz. 

Gaziantep deplasmanında Beşiktaş'ın savunma zaafları yine baş gösterebilir haliyle hücum hattına büyük görev düşecek. Savunma zaafı ancak yenilenden daha çok atılacak gollerle kapılabilir bu kısa vadede. Cenk Tosun ve Weghorts'un formunun iyi olması Beşiktaş taraftarına en çok güven veren unsur. Özellikle Tosun, Şenol Güneş ile birlikte eski günlerine dönüş sinyalini çok güçlü sinyal verdi. 

Özetle, Beşiktaş puan  tablosundaki durumu nedeniyle Gaziantep deplasmanında beraberlik lüksüne dahi sahip değil; şayet şampiyonluk iddiası taşıyorsa.