Erman Özgür;

Bir kere tribünlere gelen tüm taraftarlar, Beşiktaş’ın Sergen Yalçın dönemindeki şampiyonluk getiren oyun kalitesini en taze hatırlayanlar. Elbette aynı oyun kalitesi yok ama pozitif     ve negatif detaylar var.

Pozitif detaylar şöyle; Ghezzal dönüşüyle Beşiktaş duran toplarda dahil olmak üzere birçok şeyde çok daha rahat gol bulur. İç saha veya dış saha fark etmeden.

Bir Onur Bulut izliyoruz ki! Bana göre gelecek beş yıl Beşiktaş’ın sağ bekini parseller, kimseyede forma falan vermez. Son onbeş dakikada ayakta kalışı, o gidiş-gelişleri bana göre Redmond oyuna girdikten sonra Onur Bulut’la yaptığı 2’ye 1’lerle ben bu takımın onbir oyuncusu değil ama iyi bir hamle oyuncusu olurum mesajını verdi. Onur Bulut’ta ayakta kalınca Beşiktaş adeta sağ tarafı felç etti.

Bu ülkede iyi bir santraforun olacak Beşiktaş’ın iki tane iyi santraforu var ve sen iyi oynamadığın dakikalarda bile bir Cenk veya Aboubakar sahneye çıkar sana o maçı çözerler.

Şenol Güneş ilk yarı tercihleri oyun kalitesi olarak Beşiktaş takımı 40 dakika sınıfta kaldı.

Yinede büyük takım reaksiyonu verdi ve Ghezzal’ın ortasında Cenk’in kafa vuruşu ile golü buldular. İstanbulspor karşısında  Beşiktaş’ın bireysel hataları öne çıktı ve İstanbulspor bunları iyi değerlendirseydi puan ile evine dönebilirdi.

Beşiktaş taraftarı rahat oyun seyrediyor mu diye sorsanız hayır der.

Beşiktaş taraftarı bu oyun ile şampiyon olunacağına inanıyor mu derseniz bu soruyada hayır der…