Beş gol, yeni bir teknik direktör yönetiminde, aynı oyuncunun attığı iki gol, aynı oyuncunun yaptığı iki asist bence maçtaki tempoyu arttıran, Ankaragücü’nün hem öne geçip ondan sonrada ikinci yarının başında beraberliği bulması oldu. Beşiktaş’ın goller bulması zaten beklenen bir şey Weghorst, Muleka ikilisi formda onun dışında tabiki moral oldu Del Alli’nin ilk golünü bayağıda zekice bir arka direk koşusuyla atması.

Beklenen tempo ve goller vardı Beşiktaş adına. Kalecisinin değişimiyle de bir takım zaaflar yaşayabilirdi, yaşadı iki gol yedi. Özellikle ikinci golde savunmanın sağ tarafından gelinişi ve atılış şekli olarak bence Valerien İsmael hafta içinde bayağı çalışır.

Lig böyle bir şey…

Olayları VAR bizi doğradı diyenler tahrik ediyor, medya tahrik ediyor. Bu işin sonunun sıkıntılı olabileceğini görmek lazım. Oyuncular üstündeki baskıyı ben normal karşılıyorum, dünyanın her yerinde var bu baskı. Bazen La Liga’da da hatta Premier Lig’de de aşırı gergin anlar oluyor, burada başka bir şey var. Buradaki yapıda Türkiye Futbol Federnasyonu’nunda dikkatli olması lazım. MHK’ninde dikkatli olması lazım, PFDK’nında dikkatli olması lazım…