İşte Fatih Doğan'ın açıklamaları:

"Beşiktaş'ta kritik gün, Avrupa'da transfer piyasasının kapanacağı günler.  Beşiktaş onu bekliyor, bir karar aldı bence çok dile getirmeseler de konunun özeti şu: İyi oyuncular Avrupa'da başka takımları bekliyor. Ortada olan oyuncular, başka yerden umudu olan oyuncular, pazarlıkları süren oyuncular var...

Beşiktaş da diyor ki; Avrupa'da Eylül başında, Avrupa'nın büyük kulüplerinde, büyük ülkelerinde transfer sezonu kapanacak, kapanınca da otomatikman belli ligler açık oluyor ve Türkiye liginde de özellikle kulüplerin talebi üzerine federasyon uzun süredir bir erteleme yaparak, 14-15 günlük erteleme ile Avrupa'da kendisinde beklediğini bulamayan iyi oyuncuları, kaliteli oyuncuları bir fırsat transferi gibi değerlendirmeye ve kadrosuna katmaya çalışıyor. Beşiktaş bu süreci bekliyor. 

Şu an için elinde gidecek ve gelecek oyuncular var Beşiktaş'ın. Göndermeyi düşündüğü oyuncular da var. Bu hafta içerisinde ben hareketli günler bekliyorum. En azından gidecek oyuncularla ilgili de birtakım bilgiler gelebilir. 1 Eylül'den itibaren Avrupa transfer piyasası kapanınca, o piyasadan birkaç oyuncuya temas kuruldu zaten, onlarla ilgili çalışmalar devam ediyor bir stoper, bir de on numarayla ilgili. Chamberlain gelmesine rağmen orada hücuma yönelik, kanat oynayabilen bir on numara da alternatifler arasında tutuluyor.

Duhuliye.com