Sercan Dikme;

Ankaragücü karşılaşması son üç maça göre Beşiktaşlıların mutlu ayrıldığı bir maç oldu.

Bu  maç o üç maça göre tempo ve iştah anlamında çok farklıydı. Beşiktaş taraftarının görmek istediği şey bu mücadele ve istekdir.

Önceki maçlarda sahada silik bir oyun, ne yapmak istediğini bilmeyen oyuncu grubu vardı ancak Ankaragücü maçı itibariyle bundan uzaklaşıldı.

Beşiktaş taraftarı bu yıl itibariyle 40 bin kişiye oynadı ve sezon bitene kadar da böyle olacak. Bu bir mesaj biz sizi yalnız bırakmayacağız. Ama hedefsiz kalmak diye bir durum yok çünkü Beşiktaş hedefsiz kalamaz.

Bu oynanan maçlar, bir lig maçından daha fazlası Beşiktaş yönetimini olumlu veya olumsuz etkileyecek, Şenol Güneş’in Beşiktaş’ta her zaman kredisi vardır ama geleceğe yönelik biraz daha umutlu bakmasını istiyorsa bu maçları kazanması lazım.


Aynı şeyler futbolcular içinde geçerli, kontratı bitenler var, ayrılması ihtimali olanlar var, performansı 1 -1,5 yıldır kötü olanlar var, arada bir şeyler yapanlar var bazen hiçbir şey yapmayanlar var. O oyuncu grubununda Beşiktaş taraftarına en azından bir özür borcu var.

Bu özür borcu da şu; sezon sonuna kadar aynı iştahla oynamaları. 

Beşiktaş eğer iki yıl üst üstte Avrupa’ya gidemez ise bu tarihi bir skandal olur.

Colley Şenol Güneş’in istediği oyunculardan biriydi ve hemen kadroya girdi, Onur Bulut hemen kadroya girdi ve bu iki futbolcununda performansları harika.

Cenk için Chicago Fire’dan resmi bir teklif yok, menajerler aracılığıyla gelmiş bir durum var ve resmi teklifinde yakın olduğu söyleniyor, oyuncuya 2-2,5 milyon dolarlık 3-3,5 yıllık kontrat, Beşiktaş’a bonservis bedeli 2 milyon dolar civarında bir ücret tabi Beşiktaş nasıl bir karar alır bilmiyoruz ama şu an Cenk’in Beşiktaş’tan aldığı para 550 bin Euro, kontratında yazan maddeye göre 15 gole doğrudan etki etmesi durumunda kontratı 18 milyon TL’den otomatik uzayacak. Cenk’in maaşının iyileştirilmesi gerekiyor.