İki aday da seçim öncesinde NTV ekranlarından taraftara seslendi.

Hasan Arat, Beşiktaş'ta yeni bir sayfa açacaklarını söyledi.

''23 yıllık bir devir kapanıyor. Bu devir bundan sonra Beşiktaşlılar devri olacak. Beşiktaş'ı Beşiktaşlılar yönetecek. Bu Beşiktaş'ın köprüden önceki son çıkışıdır. Bizim yolumuz BJK yoludur.'' dedi.

Arat, Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Konferans Ligi'ndeki Club Brugge maçına ilişkin "Beşiktaş, Club Brugge'e nasıl 5-0 yenilir? Neyi konuşuyoruz? Böyle bir şey olabilir mi? Beşiktaş bu duruma düşüyor, hala alkış peşindeler. Neyi alkışlıyorsunuz? O zaman biz niye genel kurula gidiyoruz? Beşiktaş'ta büyük başkan olmaz, en büyük Beşiktaş'tır." şeklinde konuştu.

Teknik direktör değişiminin geç yapıldığını savunan Arat, "6 Ekim'de teknik direktörü değiştirselerdi bunlar yaşanmazdı. Bırakın diyoruz bırakmıyorlar. Olağanüstü kararlar alındığında başkan ve yönetim istifa eder, 30 günde seçime gidilir. Planlar yaptılar. Paraları kırdırdılar. Bugün itiraf ettiler. Bunu etik olarak yapamazsınız. 50 gün sonra seçime gidecek yönetim, gelirleri kırdıramaz. Federasyona gidip gelecek gelirlerle ilgili para istediler. Sizin ne hakkınız var 2 sene sonraki gelirleri almaya?" dedi.

"BEŞİKTAŞ VE BAHÇEŞEHİR KOLEJİ BİRLEŞECEK"

Basketbolda Beşiktaş ve Bahçeşehir Koleji'nin birleşeceğini belirten Arat, "Bizim hedeflerimiz kendi hedeflerimiz. Bizim büyük Beşiktaş hayalimiz var. Beşiktaş, Bahçeşehir'le birleşecek ve EuroLeague'e girecek. Yılda 2 milyon euro akademi parası verdi. Bizim yönetim kurulu üyemiz Feyyaz Uçar. Futbolu Beşiktaşlılar yönetecek. Biz hayali gerçekleştiriyoruz. Bizim hayalimiz var. Bu formayı giyen herkes şampiyon olmak zorundadır. Bu hedefleriniz olmadan yola çıkamazsınız." açıklamasında bulundu.

AL-NASSR GÖRÜŞMESİ

Hasan Arat, Suudi Arabistan ekibi Al-Nassr'la yaptığı görüşmeyle ilgili ise "Ben isim vermem. Ben kurumlarla görüştüm. Oyuncular için öncelik vereceklerini söyledi. Bütün takımın analizini yaptık. Bunu yurtdışında yaptık. Yurt içinde Samet hocamız yaptı." dedi.

TEKNİK DİREKTÖR AÇIKLAMASI

Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ın göreve gelmesinden önce Bayern Münih ve Almanya Milli Takımı'nın eski teknik direktörü Fansi Flick'le görüştüğünü söyleyen Hasan Arat, "Rıza hoca gelmeden önce Hansi Flick'le görüştüm. İlk görüştüğüm isimdi. A ve B alternatiflerimiz vardı. Rıza Çalımbay ve Sergen Yalçın'dı. Yabancı isimlerde ilk sırada Flick vardı." açıklamasında bulundu.

"SÜLEYMAN ABİ'NİN EVİNİ MÜZE YAPACAĞIZ"

Süleyman Seba'nın evinin müze yapılacağını söyleyen Arat sözlerini şöyle tamamladı, "En büyük hayalim seçildikten sonra büyük bir Beşiktaş buluşması olacak Anıtkabir'de. Yarınki konuşmamda da bir tane bir şey söyleyeceğim. Süleyman Abi'nin evini müze yapacağız. O evi müze yapacağız Vişnezade'deki."

"ÖNCELİĞİMİZ ŞAMPİYONLUK YARIŞINA ORTAK OLMAK"

Serdal Adalı'nın önceliği ise futbol takımını şampiyonluk yarışına ortak etmek.

Adalı, "Beşiktaş kulübüne bir liralık zarar gelecek hiçbir şeyi yapmam yaptırmam da. 2 veya 3 transfer düşünüyor Rıza hoca. Bana göre de çok acil olarak bir 10 numara ihtiyacımız var." diye konuştu.

Görevi yeni başkana devredecek Ahmet Nur Çebi, camiaya son kez mali genel kurulda seslendi.

İdari ve mali yönden ibra edilen Çebi, aday olmadığı seçim öncesinde "hakkınızı helal edin" dedi.

"Bizimkisi siyah beyaz bir aşk hikayesi" diyerek üyelere teşekkür etti.

Beşiktaş'ta olağanüstü genel kurul, saat 10'da başlayacak.

Divan seçimi ve adayların konuşmasının ardından, 21 bin 219 genel kurul üyesi yeni başkanı seçmek için 21 sandıkta oy kullanacak.