İşte Domaç'ın açıklamaları:

"İÇ TRANSFERDE İŞLEM TAMAM"

"Beşiktaş İngiltere'ye transfer çıkartması yaptı ve o transfer için Teknik Direktör Şenol Güneş, eski oyuncusu Sosa'yı devreye soktu. İçeriden iki tane haber var, biri çok sempatik değil. UEFA'nın Tiran maçındaki meşalelerden dolayı Beşiktaş'a ceza vereceği konuşuluyor. İkincisi de Cenk ve Salih konusunda anlaşma zemini devam ediyor. Cenk'e 25 milyon TL teklif etti Beşiktaş, Cenk 30 dedi. Oralarda anlaşma sağlanır gibi gözüküyor. Salih'le de yıllık 25 milyon TL'de bir anlaşmanın gerçekleşeceğini vurgulayabiliriz. Beşiktaş iç transferde de sıkıntılarını ortadan kaldırıp yoluna devam etmek istiyor."

"CHAMBERLAIN'IN RAPORLARI TEMİZ ÇIKTI"

"Chemberlain'le ilgili BBC'nin bir açıklaması var. Diyor ki BBC, "Chamberlain'in raporları temiz çıktı, oyuncu artık 2+1 yıllık bir sözleşme için hazır" Beşiktaş için en önemli nokta da zaten buydu, çok maç kaçıran bir oyuncu, sakatlık konusu düşünülüyordu. Beşiktaş'ın İngiltere çıkarması sadece Oxlade Chamberlain ile sınırlı değil, bir başka önemli isim daha var orada ama Chamberlain artık çok yakın diyebiliriz. Yine çok konuşulan iki isim var, birisi Junior Messias. Tuttosport'un haberine göre Beşiktaş'la Torino arasında kalmış vaziyette. Takımında kalma durumu söz konusu değil, dolayısıyla Beşiktaş da pozisyon aldı, görüşmelerini yaptı bekliyor. Oyuncu sadece seçim yapacak; Torino'ya mı gideyim Beşiktaş'ta mı kalayım diye."

"BEŞİKTAŞ PEPE İÇİN BEKLEMEDE"

"Nicolas Pepe için Beşiktaş fesih bekliyor, Arsenal takımı zaten kadroda düşünmüyor. 2024'te sözleşmesi bitiyor, 28 yaşında. The Mirror gazetesine göre oyuncunun Beşiktaş'a çok yakın olduğunu vurgulayabiliriz. Nicolas Pepe konusunda Beşiktaş beklemede."

"PEREYRA İÇİN SOSA DEVREYE GİRDİ"

"Roberto Pereyra Udinese'den ayrıldı, serbest konumda. Oyuncuyu Beşiktaş uzun süredir transfer etmek için takip ediyor. Geçen sezonu 36  maçta 5 gol 9 asistle tamamladı. Kendisine gelen teklifler arasında en iyi teklifin Beşiktaş'tan olduğunu da belirtelim, 2,5 milyon Euro yıllık ücretten 2 yıllık bir teklif. Şu anda Fiorentina ve Genoa da oyuncuyu isteyen takımlar. Hoca da çok ciddi bir şekilde istediği bu oyuncu için eski oyuncusu Jose Sosa'yı devreye soktu. "Eşine de kendisine de Türkiye'nin nasıl bir ülke olduğunu, İstanbul'un nasıl bir yer olduğunu söylersen gerçekten çok seviniriz" dedi. Sosa da bu teklife sıcak baktı ve oyuncuyla teması kurdu. Bakalım Drogba'nın Zaha'yı ikna ettiği gibi ikna edebilecek mi? Beklentiler bu doğrultuda. Roberto Pereyra her an olabilir Beşiktaş için."

"MALINOVSKY OLABİLİR ÇÜNKÜ..."

"Dün gündeme giren bir isim var ki o ismin transfer olma olasılığı çok yüksek, Ruslan Malinovsky. Şampiyonlar Ligi kadrosuna alınmadı oyuncu, ön eleme maçı kadrosuna dahil edilmedi. Sadece 10 numara değil, 8 numara da oynuyor, hücuma dönük orta saha oyuncusu. Beşiktaş teklifini yaptı bekliyor. Malinovsky transferinin ihtimalinin yüksek olma sebebi şu: Marsilya'nın finansörü ABD'li işadamı desteğini çekiyor. O yüzden Malinovsky konusunun Beşiktaş için iyi ilerleyecek bir transfer süreci olduğunu söyleyebiliriz." 

"ZIYECH İÇİN İLK GÖRÜŞME YAPILDI"

"Beşiktaş, Hakim Ziyech için Chelsea ile bir görüşme gerçekleştirdi. Kolay bir transfer olmayacağı net, 2025'e kadar Chelsea ile sözleşmesi olmasına rağmen oyuncu geçen sezonun devre arasından itibaren ayrılma noktasındaydı. Hem sağ kanat, hem forvet arkası oynayabiliyor, Malinovsky ile dönüşüm yapabilecek bir oyuncu. Beşiktaş bir anda transferlerle rakiplerinin transferlerini yakalayacak, hatta belki de önüne geçebilecek bir transfer süreci içerisinde."

Duhuliye.com