Fırat Günayer, Rabona Youtube kanalında Beşiktaş'ın Kayserispor performansını değerlendirdi.

Fırat Günayer'in açıklamaları şöyle:

"BEŞİKTAŞ PRESTE DE BİRLİKTE HAREKET EDEMEDİ"

"İlk yarıda hücumcular çok fazla orta sahaya gelemedi ve bir anda takımda mesafe çok ciddi şekilde açılınca tam da Kayserispor'un istediği oyun oldu. Bu durum enteresan. Yani birlikte hareket edememe durumu sadece oyun içerisinde değil preste de oldu. Hatta bir ara 'Weghorst neden bana yardıma gelmiyorsunuz' diye ellerini açtı. Çünkü Beşiktaş o toplu presi de yapamadı. Rakipten dolayı Beşiktaş'ın kapıp da atağa çevirdiği net atak bulduğu pozisyon neredeyse ilk yarıda yok. Kayserispor da tam tersinde birbirine yakın oynayınca Beşiktaş topu bir türlü almayı beceremedi. Burada tabii ki merkez orta sahanın bir altı, Iki tane sekiz olması, çok fazla üretici, inceci olmaması biraz bunu da etkendi. Ama sadece bu değil. Yani tamamen hikayeyi Salih, Gedson, Kartal üçlüsü iyi değil diye kesmemek lazım. Ghezzal de ilk yarıda çok fazla top kaybıyla oynadı."

"WEGHORST ÖNEMLİ BİR KÖPRÜ"

"Muleka işlemiyor. Bu üçlüde işlemiyor. Top bir türlü Kayserispor ceza sahasına girmiyor. İkinci yarı N'Koudou hamlesi geldi hocadan. N'Koudou niye fark etti? Çünkü N'Koudou bir sol kenar oyuncusu. Yani 4-3-3'te etkili olabilecek bir oyuncu. Muleka tam o işi yapamıyor. N'Koudou girdi. Formdaydı da. N'Koudou'nun girmesiyle beraber takım Kayserispor ceza sahasının önüne doğru gitmeye başladı. Elbette maçın kahramanlarından biri N'Koudou  ama sadece o sayesinde Beşiktaş bunu yapmadı. Yani takımı itince bu sefer ne oldu? Salih rakip ceza sahasına yaklaşmaya çalıştı. Şutlar çekmeye başladı. Gedson oralara daldı. Faul Böylece bütün takım öne yaklaştı. Yaklaşınca ne oldu? Weghorst köprü olmaya başladı. Gol de böyle geldi ve tabii ki Ghezzal da ceza sahası içine girmeye başladı. Elbette baskı sonucunda kırmızı geldi. Kırmızıdan sonra Beşiktaş tamamen oyunu aldı."

"BEŞİKTAŞ BİR SİSTEM SORUNU YAŞIYOR"

Efsaneden büyük sitem: "Yapma Valerien Ismael!" Efsaneden büyük sitem: "Yapma Valerien Ismael!"

"Ama genel olarak baktığımızda bir sistem sorunu yaşıyor Beşiktaş. Yani üçlü çalışıp bir maç kala dörtlüye dönme ve bu dörtlüyü bu takım çok fazla oynamış değil. Daha da garibi Beşiktaş'ın oyuncularının bir kısmı üçlüye göre alındı. Bir kısmı dörtlü oyuna göre. Mesela Beşiktaş'ın yeni sol beki Masuaku üçlü sisteme daha uygun. Üçlü uygun bir oyuncu. Üçlüye uygun bir oyuncu. O yüzden de bunlarla dörtlü oynamaya çalışıyor. Yeni bir sisteme geçmiş vaziyette. Bunu nasıl çözecek İsmael, ilerleyen maçlarda buna bakacağız. Yani bunu çözmek de çok kolay değil. Üçlüye ilerleyen bir iki hafta sonra dönerse hiç şaşırmam. Ama dörtlü sistemde şunu gördük, Beşiktaş çok etkili olamıyor. Yani bu etkili olma durumunu hocanın çözmesi lazım. Oyunun verdiği parıltı çok da iyi değildi. Çok önemli galibiyet. Çünkü Kayserispor iyi bir takım. İyi mücadele ettiler. Kapanmadılar kırmızı karta kadar. Bu takıma karşı her şeye rağmen, bu sahadaki kaosa karmaşaya rağmen bu takıma karşı alan üç puan iyi. Moral anlamında Beşiktaş'a yarayacak bir üç puan. Ancak takımın bu oyun anlamında problemleri var. Bu problemleri İsmael nasıl çözecek? Biz de merakla bekliyoruz."

Duhuliye.com