Sıkı bir Beşiktaşlı olarak da bilinen ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz, Trendyol Süper Lig'de bu akşam saat 19.00'da oynanacak olan Galatasaray-Beşiktaş derbisine dair tahminde bulundu.

Zeki Demirkubuz'a galada Beşiktaş sorusu

İstanbul'da düzenlenen Filmekimi Festivali'nde yeni filmi Hayat'ın galasında soruları yanıtlayan Zeki Demirkubuz'a bu akşam Rams Park'ta oynanacak olan Galatasaray-Beşiktaş derbisine dair tahmininin ne olduğu da soruldu.

"Beşiktaş bu bayramı göstermeyebilir"

"Akşamki maç ne olur" sorusuna Demirkubuz, "Tabii ki normal koşullarda yeniliriz. Ama, Beşiktaş bu. Yani, arifeyi gösterir bayramı göstermeyebilir. Bazen kendine bazen renklilere" cevabını verdi.

Sergisini Güneş ve futbolcular gezdi

Beşiktaş maçlarını tribünden seyreden Zeki Demirkubuz'un Hayat filmi setinde çektiği ve aynı ismi taşıyan sergisine o zaman takımın başında olan Şenol Güneş ile Cenk Tosun, Omar Colley, Necip Uysal ve Gedson Fernandes gibi isimlerin de aralarında bulunduğu Siyah Beyazlı bazı futbolcular ziyaret etmişti.

Her filmde Beşiktaş göndermesi

Türkiye'de sanatsal sinemanın önde gelen isimlerinden biri olan Zeki Demirkubuz, çektiği filmlerde mutlaka Beşiktaş'a dair bir göndermede bulunuyor. Demirkubuz'un "Feyyaz ne yapıyordur şimdi" başlıklı yazısı da futbol edebiyatında bir başyapıt olarak nitelendiriliyor.