Kahveci'nin sözlerinden öne çıkanlar şöyle: 

Beşiktaş bu galibiyetle 3 puandan fazlasını kazandı. Hem de bunu ligimizin en zorlu takımlarından birine karşı yaptı.

Gol yememesi önemliydi. Golü yemezken rakip takıma pozisyon vermedi mi? Verdi. Net pozisyonlar verdi.

Ama orada da zamanında milli takımda oynamış, orayı hak eden, muhteşem maçlar çıkaran bir Mert Günok'u izledik.

Beşiktaş adına çok önemli. Çünkü tutan çok önemlidir.

Öyle ya da böyle, Beşiktaş'ın ön tarafında her takıma karşı gol atabilecek kapasitede oyuncular var.

'Masuaku hoş geldin' diyorum. Gerçekten bu seneki en iyi Masuaku'yu izledim. İşte, o atılan golün özgüveniyle de sahanın içindeki duruş, topu aldığında oynarkenki o özgüven çok değişiyor. Bugün çok iyi bir Masuaku performansı gördük.

Onun dışında Gedson yine her zamanki gibi tempolu, topu ileriye taşıyan bir oyuncuydu. N'Koudou saman alevi gibi bir geçti. İşin sonundaki final pasları iyi verebilse, son vuruşları iyi yapabilse bambaşka bir Nkoudou'dan bahsedebiliriz.

Cenk belki diğer maçlara göre daha kötüydü ki Şenol Hoca normalde onu oyunda tutar. Ondan her zaman bir şey bekler. Bugün onu da oyundan erken aldı.

Ama önemli şeylerden biri; şampiyonluğa oynayan takımda Necip Atiba çok büyük profesyoneller. Ama ''Beşiktaş gibi bir takım iki tane 6 numarayla oynamaz. Sadece defansı düşünmez'' konuşulduktan sonra Şenol Hoca'nın bugün oraya hamle yapması, Josef'le Salih'le başlaması, Gedsonun da böylece ofansa daha çok katılmasından dolayı iyi bir Beşiktaş izledik.

Oyuna girdikten sonra Tayfur'un performansını da beğendim. İşte bu...Çok mevkide oynama ihtimalin var. Orta saha, sağ bek, sol bek, sol ön, sağ ön... Oynadın.

Ofsayta düştüğü pozisyonda yaptığı asist önemli. Böyle ön tarafa giden, şut deneyen, rakip ceza sahasında bulunan bir Tayfur... İşte böyle oynamalı... Buralara konsantre olmalı.

Duhuliye.com