Furkan Yıldız;

Beşiktaş'ta Roberto Pereyra trasferinde sıcak saatler yaşanıyor. Oyuncunun temsilcisi İstanbul'a geldi ve Beşiktaş Kulübü ile yüz yüze bir görüşme gerçekleştirecek. Oyuncunu temsilcisi olan Federico Pastorello sadece Roberto Pereyra'nın menajeri değil aynı zamanda Luka Milivojevic'inde menajeri ve onun içinde İstanbul'a geldiğini söyleyebiliriz. 

Roberto Pereyra'nın ailesininde İstanbul'd ayaşamayı kabul etmesi an meselesi bu transfer için birçok kişi devreye girmişti. Arjantin Futbol Federasyonu Genel Sekreteri, Arjantin Başkonsolosluğu daha önce Beşiktaş'ta forma gymiş ve Pereyra'yı yakından tanıyan Tolgay Aslan ve Sosa gibi isimler oyuncunun ailesini, İstanbul'da yaşama konusunda tavsiyelerde bulunmuşlardı.

Beşiktaş artık bu transferde mutlu sona çok yakın, oyuncu temsilcisi ile yüzyüze yapılacak görüşmenin birçok anlamı olacaktır. 

Yapılacak toplantıya zoom üzerinden Roberto Pereyra'da katılacak.

Bir nevi sözleşm eşartlarını taraflar görüşecekler. Beşiktaş'ın teklifi; 2+1 yıllık sözleşme ve maaş ise 2.5 milyon euro şeklinde ve bunun üzerinden taraflar görüşme gerçekleştirecekler. Roberto Pereyra'nın ise bu görüşmelerin ardından İstanbul'a gelmesi bekleniyor.

Roberto Pereyra ile anlaşılmaz ise alteratif isimler arasında Chamberlain, Davy Klassen var. Bunların dışında Süper lig'den tanıdığımız bir isimde gündemde Matias Vargas, bu ismi Şenol Güneş istiyor özellikle kanat organizasyonunda (sağ ve sol kanatta aynı zamanda on numara dediğimiz merkezde oynayabilen bir oyuncu) bu özelliklerinden dolayı Şenol Güneş bu oyuncunun ismine sıcak bakıyor.