İşte Çelikler'in açıklamaları:

"Hasan Bey'i Hasan Arda Kaşıkçı'nın YouTube programında dinledim, çok vizyoner şeyler söyledi. Serdal Bey'i daha tam bir dinleyemedik, açıklamalarını okuyoruz. Serdal Bey'e karşı 3 Temmuz sürecinde Beşiktaş camiasının yanlış yaptığını düşünüyorum. Bir tanesi Federasyon Başkanı oldu, bir diğer yönetici hapse girdi. Yalnız bıraktılar. Beşiktaş duruşunu 3 Temmuz konusunda hiçbir zaman görmedik. Çarşı'ya da söylüyorum, "aklanın da gelin" söyleminden dolayı özür dilenmesi lazım. Erken hamlelerdi, gereksiz işlerdi. Beşiktaş camiasının Adalı'ya en azından özür borcu var.

Ben Serdal Adalı başkan olur mu bilmiyorum ama olursa eğer, Süper Kupa finalini oynatsınlar diyorum. Teorik olarak, sembolik de olsa oynatsınlar. Kupayı da ikiye bölsünler, her iki takıma da versinler. Serdal Bey başkan olursa, kongre karar verir ona, sembolik olarak düdük çalsın ve bitsin, iki takıma da verilsin. O da namus, şeref, haysiyet timsali olarak iki takımın da müzesinde dursun. 

3 Temmuz'la ilgili bir duruş göstermedi Beşiktaş. Beşiktaş Başkanı Federasyon Başkanı oldu ya! Serdal Adalı ile Tayfur Havutçu mu bu işin günah keçisi? Serdal Bey'i hiç tanımıyorum, bu anlamda bir özür borcu var Beşiktaş'ın. Hasan Bey'i tanıyorum ve seviyorum. Hasan Bey son derece nazik, kibar, on numara bir insan. Tanıdığım için söylüyorum. Vizyonunu da çok beğendim. Hansi Flick falan bunlar önemli işler, tam benim sevdiğim işler. Ama Serdal Bey seçilirse de camianın kendisine bir özür borcu var."

Duhuliye.com