Trabzonspor'un kadroya kattığı oyuncular camiayı yeniden şarj etti. Beşiktaş maçının yarattığı üst seviye motivasyonla beraber yeni bir hedefin de konsantrasyonunu yaşıyorlar. Ev sahibi olmanın avantajına da sahipler. Bunu kullanmak isteyeceklerdir. Beşiktaş'a oranla dezavantajlarıysa takım bütünlüğünün henüz tam olgunlaşmamış olması. 

Beşiktaş hem kadro istikrarı hem de teknik adam istikrarına sahip. Rakibine göre daha güvenli. Bunu aynı ölçüde sahaya yansıtacaktır.

Kadroya katılan yeni oyuncuların da getireceği ciddi bir rekabet gücü ortaya çıktı. Bu da Beşiktaş adına olumlu bir gelişme olacaktır. Bunlar genel çerçeveler.

İş, sonucunda dönüp dolaşıp günü ve anı doğru oynayabilen takımın avantaj yakalayacağı bir sürece dönüşecektir. Bunu da maç günü ortaya çıkan bireysel performanslar belirleyecektir. 

Beşiktaş adına Aboubakar'ın dönmesi önemli, takıma pozitif yansıyacaktır. Trabzonspor'un da yeni forvetleri Pepe (belli değil) ve Onuachu'nun sahada yer alacak olması iki takımın da hücum anlamında varlığını sahaya yansıtacaktır.

Ali GÜLTİKEN / Sabah