İşte Domaç'ın açıklamaları:

"Beşiktaş'ta transfer çalışmaları devam ediyor. Beşiktaş için "dört dörtlük bir transfer politikasıyla ilerliyor" dersek yanlış olmaz. Beşiktaş'ta 2-3 yerli oyuncu hamlesi var. Ghezzal gidecek mi kalacak mı, bununla ilgili bir gündem var. Stoperde Saiss giderse iki Ganalı gelecek, gündem çok yoğun bir şekilde transfere odaklanmış vaziyette."

"GHEZZAL BEŞİKTAŞLI OLDUĞUNU GÖSTERDİ"

"Ghezzal'a Al Hilal takımından transfer teklifi geldi, menajeriyle temas kurdular ama Ghezzal gerçekten iyi bir Beşiktaşlı olduğunu gösterdi, "hiçbir yere gitmiyorum" dedi." 

"BEŞİKTAŞ, ELNENY'NİN SAKATLIĞINI ARAŞTIRIYOR"

"Elneny Beşiktaş'ta iz bırakarak gitmişti, yeniden gündeme geldi. Beşiktaş orta saha için onun son durumunu araştırma kararı aldı. Çok önemli bir oyuncu ama Beşiktaş sakatlık durumunu kontrol etmeye çalışıyor. Bu sezon diz sakatlığı nedeniyle 24 maç, 167 gün kaçırdı. Ardından uyluk sakatlığı nedeniyle 14 maç, 66 gün kaçırdı, dolayısıyla büyük bir risk olabileceğini söyleyelim. Beşiktaş da gündemine almış ama henüz neticelendirmemiş."

"BU DÖRT STOPERDEN İKİSİ BEŞİKTAŞLI OLACAK"

"Stoperde 4-5 isim arka arkaya yazıldı. Amartey, Djiku, Tormena, Lyanco dörtlüsünden ikisini Beşiktaş kadrosuna katmak istiyor. 1 numarada Amartey var, Şenol Hoca onay verdi. Oyuncu Beşiktaş'a gelmekle ilgili bir tereddüt yaşıyor, daha iyi bir lig arayışı içinde ki bence Beşiktaş onun gelebileceği en iyi takım. Bu anlamda Amartey bekleniyor. Amartey olmazsa ya da Saiss giderse ikinci bir isim olarak Djiku gündemde. O da Ganalı, Strasbourg'da oynuyor, tıpkı Amartey gibi bonservissiz oyuncu. Yalnız Djiku imza parası istiyor, Beşiktaş "biz imza parası vermeyiz" diyor. O anlamda büyük bir sıkıntı olduğunu söyleyebiliriz. Tormena'nın 2024'e, Lyanco'nun 2025'e kadar sözleşmesi var. Braga Tormena için ciddi bir bonservis bedeli istiyor. Şenol Güneş'in en çok istediği oyuncu kim derseniz ilk sıraya Tormena'yı, ikinci sıraya Amartey'i yazarız ama şartlar Amartey ve Djiku'yu biraz daha öne çıkarttı. Lyanco 30 maç oynadı, 1 gol 2 asisti var. Lyanco ile ilgili de bonservis ücreti Beşiktaş'ın belini bükecek gibi gözüküyor. Beşiktaş stoper bölgesine bonservis vermek istemiyor."

"KUZYAEV YÜZDE 65"

"Orta sahada bir hareketlilik var. Dalar Kuzyaev'e Şenol Güneş onay verdi, Ceyhun Kazancı görüşmeleri yaptı, o da düşüncesinin olumlu olduğunu söyledi ancak Kuzyaev'de iki tane temel sorun var. Kuzyaev ve menajeri imza parası istiyor, ikincisi ve en önemlisi de Kuzyaev biraz daha beş majör lige gitme isteğinde ama Rusya'dan gitmenin de çok kolay bir iş olmadığını vurgulamak lazım. Beşiktaş Kuzyaev konusunda atılacak adımları attı ve beklemeye geçti. Gelme ihtimali bana göre yüzde 65'lerde. İyi bir oyuncu, bu sezon 26 maçta 5 gol 6 asistle oynadı. Bu arada L'Equipe bir haber daha attı ortaya, Lens'in oyuncusu Jean Onana'dan bahsetti. ön libero oynayan oyuncu için "ayrılmaya sıcak, daha fazla süre alabileceği bir takıma gitmek istiyor" denildi. Beşiktaş'ın gündeminde yer alan oyunculardan biri olduğunu söyleyebiliriz."

"BEŞİKTAŞ BOMBAYI PATLATTI"

"Orta sahada üç yerli oyuncu hamlesi geliyor Beşiktaş'tan, en önemlisini Alman basını gündeme getirdi. Kerem Demirbay'dan bahsediyoruz, Bayer Leverkusen'in oyuncusu. Hem kalitesi, hem Beşiktaş'a katacağı güç yanında yerli statüsünde oynayabilecek bir oyuncu olması çok önemli oldu. Merkez orta saha, çok ihtiyaç olan bir bölge diyebiliriz. 36 maçta 5 gol, 3 asistle oynuyor. Alman basını bu konuda "Beşiktaş bombayı patlattı" diyor. Bunun dışında çok önemli iki isim daha var. Ozan Tufan konusunda Beşiktaş taraftarı biraz tepkili ama taraftar tepkisinin yanında şunu da söyleyebiliriz, Şenol Güneş'in isteği çok yoğun. Hull City ile Beşiktaş arasındaki pazarlıklar devam ediyor, Ozan Tufan'ın olumlu yöne evrildiğini söyleyebiliriz. Yusuf Yazıcı da Beşiktaş'ın gündeminde yer alıyor. Bir an sanki Nantes'e gidiyor gibi oldu ama gerçekleşmedi. Şenol Güneş 8+3 opsiyonu açısından Yusuf, Ozan, Kerem gibi oyuncularla yerli projesini geliştirmeye çalışıyor. Halil Dervişoğlu da Cenk Tosun'un yokluğu için gündeme gelen oyunculardan biri."

"BEŞİKTAŞ, COUTINHO İÇİN BÜYÜK ÇABA HARCIYOR"

"Beşiktaş Coutinho'yu almak için de çok büyük çaba sarf ediyor satın alma opsiyonlu kiralık noktasında. İlk sezon yüzde 40'ını Aston Villa'nın karşılaması, ikinci sezonda da satın alma opsiyonunun devreye girmesi söz konusu. 8 milyon Euro'luk bir bütçe istediklerini de vurgulamamız lazım. Beşiktaş orta sahayı zenginleştirip stoper takviyesiyle birlikte transferi kamp dönemine kadar olumlu geçirme çabası içerisinde. İki stoper için hamleler yapıldı, Ghezzal kalmaya yönelik hareket ediyor, üç yerli oyuncuyla Beşiktaş 8+3 kuralında dengeyi sağlayacak gibi gözüküyor."

Duhuliye.com