Siyah-beyazlı takım, Brezilyalı yıldız Philippe Coutinho için Aston Villa'ya satın alma opsiyonlu kiralama teklifinde bulundu.

Beşiktaş maaşının yüzde 40'ını karşılamak istiyor

Beşiktaş ilk sezon Coutinho'nun maaşının yüzde 40'ını karşılayıp sezon sonunda satın alma opsiyonunu elinde bulundurmak istiyor.

Aston Villa, Coutinho'nun maaşının yüzde 60'ını karşılamayı kabul ederse Beşiktaş, Brezilyalı yıldızın transferinde artık son aşamaya geçecek.

Satın alma opsiyonu 8 milyon Euro

Ayrıca Beşiktaş, Coutinho'nun satın alma opsiyonunun 8 milyon Euro olmasını talep ediyor. İki kulüp arasında bonservis pazarlıkları üzerinden görüşmeler sürüyor.

Emre Kocadağ: "Kulübü ile olan bonservis sorununu çözmeye çalışıyoruz"

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada "Yeni sezonda hedefimiz şampiyonluk. Yeni transferlerimiz olacak. Şu anda İspanya, İngiltere ve Almanya'da 10 numara oynayan bir oyuncu ile görüşmelerimiz sürüyor. Kulübü ile olan bonservis sorununu çözmeye çalışıyoruz" demişti.

Coutinho, Unai Emery'nin planları arasında yer almıyor

31 yaşındaki futbolcunun, gelecek sezon Unai Emery'nin planları arasında bulunmadığı ve takımdan ayrılması beklenildiği aktarıldı.

Kariyerinin son dönemlerinde sık sık sakatlıklar yaşayan Coutinho, sezonun son bölümünde forma giyememişti. Brezilyalı yıldız 22 maçta sadece 1 gol atabilmişti.

Forma giydiği takımlar

Philippe Coutinho, kariyerinde daha önce Inter, Liverpool ve Barcelona gibi dev takımların da formalarını giymişti.

ajansspor