Trabzonspor-Beşiktaş karşılaşmalarının her zaman çekişmeli, gollü ve bol pozisyonlu geçtiğini belirten Orhan Kaynak, bu hafta oynanacak karşılaşmanın da yine aynı şekilde geçebileceğini söyledi. 

Kaynak duhuliye.com'a yaptığı açıklamalarda, "Trabzonspor'un eski gücü olmasa da yeni transferlerin yapacağı katkı çok önemli. Geçte olsa önemli oyuncular aldı. Beşiktaş'ın da Şenol Güneş ile birlikte geçtiğimiz seneden oynadığı bir oyun sistemi var.

Beşiktaş, rakip takım taraftarları önünde galip gelmek isteyecektir. Siyah beyazlı takım daha önde gözükse de 90 dakika beraberlik gibi duruyor. İyi futbol oynayan, amacını daha çok isteyen, o gün sahada daha istekli olan kazanacaktır.

Trabzonspor'un yapacağı hücumlar çok önemli. Yani set oyununu iyi oynaması lazım. Galip gelmek istiyorsa topu rakibinin yarı sahasında daha fazla tutması lazım.

Beşiktaş'ın en büyük silahları Cenk Tosun, Gedson Fernandes ve Vincent Aboubakar olacaktır diye düşünüyorum. Trabzonspor'da ise herkesin merak ettiği yeni transferlerinin yapacağı katkı çok önemli. Çekişmeli ve gollü bir maç bekliyorum. İyi olan kazansın." ifadelerini kullandı.