Müslüm Gülhan şu ifadeleri kullandı: 

Beşiktaş'ın 25 kişilik kadrosunun performans olarak aynı seviyeye getirilememesi, oyunu seçkin bir gurubun oynamasına neden oluyor. Sistem bütünlüğü ve taktiksel rotasyon olmadığından kenar oyuncular ile oynayan arasındaki çıpa açılırken uzun vadede olumsuzlukların yaşanması kaçınılmazdır.

Yıllık 50 maçı aşan periyot ile koşu mesafelerin 10 KM'yi aşması ve yüksek güç harcama içindeki iki mücadelenin artması artık taktiksel rotasyon un sistematik kurgu haline gelmesini kaçınılmaz kılmaktadır. Beşiktaş bu konuda geri kalarak oyunu dar kadro içine sıkıştırmıştır. Özellikle kiralık oyuncuları bu periyotta kullanarak kontratlı oyuncuları kenarda tutması ayrı bir handikap konusudur. Tüm detaylara bakıldığında Beşiktaş kendi sorunları içinde kalarak maç içinde istenilen randıman alamamaktadır.

Diğer bir sorun ise hala taktiksel bütünlüğü sahip olamadan oyuncular üzerinden sonuca gitmeye çalışmasıdır. Bu anlayışın riskleri sürdürebilir başarıyı ve istikrarı yakalama konusunda engel oluşturmaktadır. Hatay maçı dahil tüm maçları bu bakış içinde değerlendirirsek, rakipten çok Beşiktaş kendi sorunları üzerinden yorumlamak gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ