İşte o açıklamalar;

- BEŞİKTAŞ DEĞERLİ FUTBOLCULARIN ARKASINDA DURMUYOR -

"Beşiktaş'a geldiğimde bir kriz vardı. Beşiktaş'a ilk geldiğimde de kriz vardı ama iyi şeyler yapmıştık. Beşiktaş'tan ayrılmak benim unutamayacağım en üzgün olan günlerden bir tanesi. Ben oraya para için ve ya bir şey için gitmedim. Beni çağırdılar bende göreve hazırım dedim. Benim üzüldüğüm bir şey var. Beşiktaş, diğer takımların yaptığı gibi değerli futbolcuların arkasında durmuyor."

- LUGANO MAÇINDA TEBLİGAT GÖNDERDİLER -

"Seçim zamanı Ahmet Nur Çebi başkandan izin alarak, Serdal Adalı bey ve yanında Şifo Mehmet ile görüşerek gerekli bilgileri verdim. Hasan Arat ve yanında Samet Aybaba ile birlikte aynı şekilde takım hakkında gerekli bilgileri verdim. İki başkanda yolumuza Rıza Çalımbay ile devam edeceklerini söylediler. Hasan Arat başkan olduktan sonra bana 'Ahmet Nur Çebi'nin yapmış olduğu bir sözleşme var ve onlar bu sözleşmeyi kabul etmiyor. Biz yeni sözleşme yapalım' dediler. Bizde yolumuza devam ettik ama işler istenilen gibi olmayınca bizde ayrılmak zorunda kaldık. Beşiktaş camiasına yakışmadı. Ben olmuşum ya da başka bir arkadaşımız olmuş öyle bir davranış olmaması gerekiyor. Söz verdiyseniz ve 'Biz Beşiktaşlılar ile devam edeceğiz' diyorsanız yapacaksınız. Lugano maçında benim arkamdan tebligat gönderiyorlar. Sözleşmemi uzatmam gerektiğini ya da istifa etmem gerektiğini bildirmişler. Bende bitirdim."

- SAMET AYBABA'NIN ÇÜRÜK DEMESİ BENİM AĞRIMA GİTTİ -

"Bir takımı 15-20 gün içinde istediğiniz seviyeye getiremezsiniz. Beşiktaş'ta ilk antrenmanıma çıktığımda en az 10 tane sakat vardı. Eksiklerimiz baya çoktu ve bazı maçlarda oyuncu bile çıkaramadık. Bir antrenöre sabretmeniz gerekiyor. Benden sonra gelen arkadaş benden daha uzun süre kaldı. Bana verdikleri sözü tutsalardı ekibimizle daha iyi işler yapabilirdik. Beşiktaş'ın şu anki yaptığı transferlere bir şey diyemiyorum. Ben alacağım oyuncuyu önce çıplak gözle izler öyle alırım. Benim zamanımdaki kadro kolay olmadı. Her sene alt yapıdan oyuncu geldi ve ondan sonra birleşerek çok iyi kadro oldu. Şu anda Beşiktaş'ın alt yapısında oyuncu çıkacak. Mustafa çıkacak, Semih çıkacak, Terzi çıkacak. Biraz sabretmek gerekiyor çıkacak oyuncular var. Beşiktaş'ın kendi değerlerine her konuda sahip çıkması gerekir. Samet Aybaba'nın çürük demesi benim ağrıma gitti. O kadroda bende çalıştım. Oyuncunun performansı kötü olabilir, sıkıntısı olabilir ve ya tam hazır olmayabilir ama çürük lafı oyunculara ağır."

Haber Global