Karakullukçu'nun tespitlerinden öne çıkanlar şu şekilde:

HENÜZ PASLI... DAHA VAR DELE ALLİ'YE

Söyleyeceğim şey biraz garip ama Beşiktaş için çok iyi bir şey... 

Yanlış anlaşılmayacağını ümit ediyorum. Dele Alli'yi ilk maçında çoğu kişi çok beğendi. Ben maçın tamamını tekrar izlediğimde Dele Alli'yi çok da beğenmedim aslında. Ama bu çok iyi bir şey. Yani çelişkili dediğim şey bu. 

Dele Alli istekliydi. Diyebileceğim olumlu tek şey bu. Gerçekten elinden geleni yapmaya çalıştı, girmeye çalıştı.

Ama paslı yani. Çok belli... Mesela, maçtaki en etkili ilk 5 oyuncuyu saysan, asla Dele Alli'yi saymazsın. Yani, mesela Salih gömlek gömlek önünde.

Kaldı ki daha arka taraftan da adam söylenebilir. Demek istediğim, Dele Alli'ye daha var. 

BENCE DELE ALLİ İÇİN EN İYİ BEŞİKTAŞ SENARYOSU BUYDU 

Ama bu çok iyi bir şey. Bu, tam da Beşiktaş için olabilecek en iyi Dele Alli senaryosu. Tam olarak hayalini kurduğumda söylediğim şey bu. 

Dele Alli geldiğinde şunu demiştim: Dele Alli çok iyi bir deneme. Dele Alli'ye yaslanmadan yürürsen, Dele Alli onu biraz daha yukarı çekecek bir parça olabilir. Ama olmazsa da sana zararı olmaz. Verirsin geri.

Almak zorunda değilsin. Satın almak zorunda, kullanmak zorunda değilsin. O senin için bir deneme olur. Orta sahanda bir opsiyon olur. O gözle bakarsın. Yeri gelir yolları ayırırsın.

Baktın çok iyi oldu ve Dele Alli gibi oynadı, prime Dele Alli'ye yakın bir noktaya geldi. O zaman dersin ki "7 milyona bedava prime Dele Alli alıyorum." Çok iyi bir senaryo bu. 

BÜYÜK RESİM İÇİN KAT KAT DAHA İYİ BİR ŞEY 

Dele Alli'nin ortalama altı olduğu bir maçta sen çatır çatır Sivasspor'u yok ettiysen burada da bunun bir karşılığı oluyor.

Bu bence tam Beşiktaş'ın aradığı Dele Alli senaryosu. Dele Alli çok iyi oynayıp tek başına maç alsaydı iyi bir şey olurdu ama Dele Alli kötü oynadığında Beşiktaş ne yapacak soru işareti dururdu.

Beşiktaş, şimdi Dele Alli bir şey yapmadığında da işlediğini gösterdi. Bu bence büyük resim için kat kat daha iyi bir şey.