Furkan Yıldız;
Rafa Silva transferiyle birlikte Beşiktaş taraftarında beklenti birazcık daha yukarılara çıkmış durumunda bu da futbolda çok doğal bir durum özellikle bizim ülkemizde çok sık yaşanan bir durum.

Beşiktaş 1 Temmuz pazartesi günü Nevzat Demir Tesisleri'nde yeni sezon öncesindeki hazırlıklarınay eni teknik direktörü Bronckhorst yönetiminde resmen başlayacak. 

Beşiktaş'ta yeni sezon nöcesinde transferde de, kadro planlaması anlamında da Beşiktaş yönetimi düğmeye basmış durumda 10 Temmuz tarihende Siyah Beyazlılar Slovenya'da 10 günlük yurtdışı kampı gerçekleştirecek. 

Yapmış olduğum görüşmeler çerçevesinde edindiğim bilgiler doğrultusunda Beşiktaş'ın Paulista ve Silva'dan sonra 10 Temmuz'da başlayacak olan yurtdışı kampına kadar minimum bir ya da iki transferi daha resmiyete dökmesini bekliyoruz. Bu transferlerden birisinin stoper olma ihtimali yüksek buluyoruz. 

Beşiktaş yöneticisi Hüseyin Yücel transfere dair özellikle Di Maria konusunda önemli açıklamalarda bulunmuştu. ASPOR ekranlarında son zamanlarda özellikle bu konuda çok benzer yorumlarında bulunmuştuk.  Di Maria konusunda son durum şöyle; Beşiktaş Arjantinli yıldıza teklifini iletti yaklaşık bir ay öncesinde Beşiktaş'ın gündeminde olan yıldız oyuncu Hüseyin Yücel'in transfer sürecini bizzat yönettiği yıldız oyuncu, kolay bir transfer olmadığını  belirtmiştik, kolay bir transfer olarak görünmüyor çünkü oyuncunun devam etmekte olan Copa America süreci var bu turnuva 15 Temmuz'da sona ereceğini biliyorum. Arjantin finale çıkarsa süreç bu tarihe kadar uzar bu anlamda milli takım süreci devam ettiği ve oyuncuya gelen teklifler de var özellikle Suudi Arabistan'dan gelen yüksek rakamlı teklifler var, Maria'nın ailesi tekrar Arjantin'e dönme fikrine çok sıcak bakıyor bu noktada henüz yıldız futbolcu geleceğiyle ilgili karar vermiş değil Hüseyin Yücel'de bunun altını çizdi "biz yapabileceğimiz her şeyi yaptık" dedi Beşiktaş yönetimi bu tarnsfer için ekonomik anlamda da tüm şartları zorlamaya hazır. Buradaki pürüzün ekonomik bir detay olmadığının altını çizelim.

Arjantinli oyuncunun Türkiye'ye gelme konusunda tereddütleri olması hem de ailesinin Arjantin'e dönme fikrine biraz daha sıcak bakması sebebiyle şu anda Maria transferi en azından Beşiktaş açısından çok kolay bir transfer hedefi olarak görünmüyor.