Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde bu sezon beklentilerin uzağında kalan ve ligi 10 galibiyet – 20 mağlubiyet ile düşme potasının üstünde 14. sırada bitiren Beşiktaş Emlakjet’te başantrenör arayışları sürüyor. Sezonun bitimiyle birlikte Igor Milicic ile yolları ayıran siyah-beyazlılarda öne çıkan isim belli oldu.

Eurohoops kaynaklarının edindiği bilgiye göre; Genel menajerlik görevine Nedim Yücel’i getiren Beşiktaş Emlakjet’te başantrenörlük görevi için öne çıkan aday ise Jure Zdovc oldu. Siyah-beyazlılarda başantrenörlük görevine Jure Zdovc’ın getirilmesi halinde tecrübeli koçun yardımcı antrenörünün ise Erden Eryüz olması bekleniyor.

Sezonun bitimiyle birlikte Igor Milicic ile yolları ayıran Beşiktaş Emlakjet başantrenörlük pozisyonu için Oktay Mahmuti ile de görüşmüştü.

Beşiktaş’ın gündemine aldığı 56 yaşındaki Jure Zdovc ülkemizde daha önce Gaziantep Basketbol’u çalıştırırken son olarak EuroLeague ekiplerinden Zalgiris Kaunas’ta görev almıştı. Tecrübeli koç kariyerinde daha önce Slovenya Milli Takımı, Metropolitans 92, AEK gibi ekipleri de çalıştırmıştı.

Jure Zdovc, 2012’de EuroCup’ta yılın antrenörü seçilmeyi başarmıştı.

Kaynak: Eurohoops .net