Ali Ece;

"Şenol Güneş'ten beklediğim işine konsantre olduğu zaman Türkiye'nin ve Avrupa'nın en önemli teknik direktörlerinden birisidir tezimi bir kez daha Şenol Güneş sergilediği ve gösterdiği çin kendisine teşekkür borçluyum.

Montella ile birlikte giden oyunculara rağmen gelenleri iyi adepte eden bir Adana Demirspor var ve uzun zamandır da kendi sahasında yenilmiyordu ve içerde ya da dışarda Adana Demirspor şimdiye kadar karşılaşmalarda attığı ilk gol ardından hiç yenilmiyordu. 

Beşiktaş iyi başlamayan ilk yirmi dakika sonrasında 1-0 yenik duruma düşmesine rağmen, oyuncu değişikliği yapmadan oyunu nasıl değiştirebileceğini gösterdi. Uzun zamandır tıkalı damarı açan bir teknik direktör görmemiştim ama Şenol Güneş bunu gösterdi. 

Montella'nın en iyi işidir defans önünden yerden dikey paslarla hücuma çıkan bir takım oluşturması ve ona uygun bir malzemesi var. Beşiktaş bu oyun karşılığında yenik duruma düştü ve Şenol Güneş Gedson ve Redmond'u yanına çağırarak artık yeni bir oyun başlıyor dedi. Redmond'u kenar forvetten direk merkeze alıp, Redmond'u savunmanın önünden ilk topu almakla görevlendirip o tıkalı damarı açtı.  İkinci yarıda Gedson'un attığı gol ise ekstra oldu. Şenol Güneş uzun zamandır Gedson'a sabretti ve bu golleri atabilmesi için fırsatlar tanıdı.

Bu maçın anlamı ise gelecek sezon doğru takviyelerle Beşiktaş'ın en önemli şampiyon adayı olduğudur."