Gelecek sezon mutlak şampiyonluk hedefiyle yola çıkacak olan Beşiktaş'ta kalede önemli bir karar alındı. Sergen Yalçın yönetimindeki şampiyon kadronun file bekçisi Ersin Destanoğlu için teknik direktör Şenol Güneş tutumunu belirledi.


Güneş geldi, Ersin kulübeye mahkum oldu
Geride kalan sezonda takımın başına Güneş'in geldiği ilk maçtan itibaren yedeğe düşen Ersin Destanoğlu, kendisine teklif gelmesi ve onun da gitmek istemesi halinde siyah beyazlı kulüp kolaylık sağlayacak.


Şampiyon kadronun kalecisiydi
Spor Toto Süper Lig'in 2020-21 sezonunda şampiyon olan kadroda genç yaşında kaleye geçen ve başarılı bir performans ortaya koyan Ersin Destanoğlu, Yalçın yönetimindeki ikinci sezondaysa formdan düşmeye başladı. Ama Mert Günok'un uzun süreli sakatlığı nedeniyle forma konusunda rakipsiz kaldı.

Valerien Ismael Ersin'i tercih etti ama...
Fransız teknik adam Valerien Ismael de 2022-23 sezonunda kalede Ersin Destanoğlu'nu tercih etti. Hatalı goller yemesine rağmen Ismael, genç eldivenden tamamen vazgeçmedi. Ama Ismael'in yerine gelen Güneş, tereddütsüz kaleyi Mert Günok'a teslim etti.


Mert formayı aldı, bir daha vermedi
Mert Günok da çok iyi performans ortaya koyarak Ersin'e bir daha şans tanımadı. Ersin ise forma giydiği kupa ve hazırlık maçlarında bile fahiş hatalar yaparak, mental olarak yaşadığı düşüşün etkisinden çıkamadığını gösterdi.


Mert, Emre ve Utku ile yola devam 
Gerek teknik heyet gerekse yönetim, Ersin Destanoğlu'nun önümüzdeki sezon en azından kiralık olarak bir başka takıma gitmek istemesi halinde gerekli desteği verecek. Beşiktaş, bu durumda yeni sezonda Mert Günok, Emre Bilgin ve Utku Yuvakuran üçlüsüyle devam edecek.

Kaynak: Ajansspor