Kadrosundaki birçok oyuncuyla yollarını ayırma düşüncesinde olan Beşiktaş yönetimi, yerli ve yabancı oyuncu alternatiflerini belirlemeye başladı.

Salih Uçan ve Cenk Tosun ile yeni sözleşme konusunu henüz netleştirmeyen; Umut Meraş, Onur Bulut, Tayfur Bingöl gibi performansı tartışma konusu olan oyuncularla da yollarını ayırmayı düşünen Beşiktaş, yerli rotasyonu için eski oyuncusu Emirhan İlkhan ile temasa geçti.

Geçtiğimiz sezon başında Beşiktaş'tan olaylı bir şekilde ayrılarak İtalyan ekibi Torino'ya transfer olan Emirhan İlkhan, burada beklediği yükselişi gerçekleştiremedi ve geçtiğimiz sezonu bir başka Serie A ekibi Sampdoria'da kiralık olarak geçirdi. Sampdoria'da da istediği forma şansını bulamayan ve burada küme düşme üzüntüsünü yaşayan Emirhan İlkhan, bu sezonun başında Başakşehir'e kiralandı.

Beşiktaşlı yetkililer, Başakşehir performansını yakından takip ettikleri Emirhan'ı kadroya katmak için harekete geçti. Futbol direktörü Samet Aybaba'nın, transfer görüşmeleri için bizzat devrede olduğu öğrenildi.

Emirhan İlkhan transferi için Torino ile görüşmelere başlanırken bonservis konusunda nasıl bir yol izleneceği, transferde belirleyici olacak. Oyuncunun Beşiktaş'a gelmeye sıcak bakmasıyla bu transferde eli güçlenen yönetim, oyuncuyu bonservisiyle kadroya katmaya çalışacak.

Beşiktaş'tan olaylı bir şekilde ayrılan Emirhan İlkhan'ın, geri dönmesi halinde camianın ve taraftarın bu transfere nasıl tepki vereceği de merak konusu.

Duhuliye.com ÖZEL HABER