Murathanoğlu, Beşiktaş'ın gelecek sezonki kadro planlamasına ve başantrenör Dusan Alimpijevic'in takımda kalıp kalmayacağı konusuna da değindi.

İşte Murathanoğlu'nun açıklamaları:

"Bourg maçını izlemeye başlayınca Matthews, 1.03 dakikada ilk faulü, ilk çeyreğin bitmesine 2 dakika 46 saniye kala da ikinci faulünü yaptı. Bu bana Real Madrid - Fenerbahçe, Belgrad finalini hatırlattı. Mitchell yok, büyük eksiklik hem savunmada hem hücumda. Bu hem Jonah Matthews'ın, hem Delgado'nun ekstra oynaması gereken bir maç. Matthews'ı sadece 2 faulle kenara itmiyorsun, ritim bulmasını da engellemiş oluyorsun.

Delgado'nun ilk tartışmasını bilmiyorum ama çok ağır bir tartışma değildi. Delgado'nun atılması doğru değil. Diyaloğu bilmi,yorum ama orada görüntüden bir kişi atılır ama Massa'yı attığı için Delgado'yu da atayım dedi. Burada Delgado'nun önemini biliyorlar. Delgado atılınca maç bitti, Jonah Matthews da ritim bulamadı, 15 dakika oynadı, 5 faulle dışarı çıktı. Zaten benim Allman'a hiç güvenim yok, niye transfer edildiğini de anlamış değilim. Onun oynadığı oyun Alimpijevic'in oyunu değil. Alimpijevic, Beşiktaş'ın alışık olduğu sertliğe izin verilmediği zaman bir alternatif üretmekte çok zorlandı. Hücumda birçok mola sonunda üçlük, üçlük... Üçüncü çeyreğin sonunda hiç Beşiktaş'a yakışmayan bir tempo, gelip gelip attılar, son çeyrekte de maç iyice koptu. Basketi yoktu Yiğit'in üçlüğüne kadar. Delgado olmayınca Simonovic'i 5 numara oynattı, o da çok yumuşak. Faul problemine girdi çünkü sert oynanıyor play-off maçları.

Alimpijevic'i daha iyi beklerdim özellikle hücumda çözüm üretmesi açısından. Her maç aynı sertliğe izin verilmez, özellikle de deplasman maçlarında. İki takım arasındaki farklardan biri de, rakip bench'ten 47 sayı buldu. 38 serbest atış inanılacak gibi değil...

Alimpijevic'in hedefi belli. Beşiktaş, Euroleague takımı olabilecek mi, olabilecekse süresi ne kadar, minimum 7,5 milyon Euro'luk bütçeyi çıkarabilecek mi bu önemli. Hasan Arat basketbol adamı. Alimpijevic'le oturup çok uzun vadeli değil, belki iki senelik bir plan yaparlar. Ama Beşiktaş her yıl zemin katından başlıyor. Alimp,ijevic'in oynattığı oyuna daha yakın oyuncular bulabilirsin. Şunu EuroCup'ta gördük, Euroleague'de daha da fazla: Her pozisyonun mutlaka alternatifi olmalı. Delgado çıktı, bir anda bambaşka bir Beşiktaş oldu. Needham yoruldu, kötü oynamaya başladı, alternatifi Berk ve Allman. Kadro mühendisliğini ben olsam 1 sene sonra Euroleague için yaparım.

Samet'te büyük bir gerileme var. Berk bu kadar, daha fazlasını bekleyemezsin. Berkan kayboldu, o benim için büyük hayal kırıklığı. Herhalde bir sakatlığı, bir şeyi var. Hoca tabi antrenmanda da görüyor. Yiğit de bekleneni veremedi. Bekleneni veren ya da Alimpijevic'n güvenebileceği bir tek Kerem vardı yerli rotasyonunda. Samet'i geçecek gibi duruyor. Euroleague kadrosu kurduğun zaman 8 yabancı alacaksın, 3 tanesini ligde oynatamayacaksın ama takım 1 yıl birlikte oynamış olacak. Bunlar çok önemli detaylar. Gelecek sene Beşiktaş doğru transferlerle, ana parçalardan bazılarını değiştirerek EuroCup'u kazanmaya aday."

Duhuliye.com