Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin 24. haftasında Beşiktaş EmlakJet, Akatlar Arena'da Yukatel Merkezefendi Belediyesi'ni konuk etti. Siyah-Beyazlılar sıkı savunma yaptıkları karşılaşmadan rakibini 60 sayının altında tutarak 70-59 galip gelmeyi başardı.

Sokolowski hem savundu hem attı

Koç Igor Milicic'in Beşiktaş'a geldikten sonra takıma dahil ettiği Polonyalı basketbolcu Michael Sokolowski şimdiye kadar takım savunmasını büyük katkı vermişti. Deneyimli yıldız bugün iki yönlü olarak öneli bir rol üstlendi ve rakip potaya 19 sayı bıraktı. Jordan Usher 22, Allerik Freeman ise 12 sayı ile galibiyete önemli katkı sağladı.

Yunan yıldız Stephen Curry gibi oynadı ama yetmedi

Yukatel Merkezefendi'nin 21 yaşındaki Yunan forveti Nikolaos Rogkavopoulos 5 üçlük isabeti bulduğu karşılaşmayı 25 sayı ile tamamlasa da takımının kaybetmesini önleyemedi. Ona orta mesafeden etkili oynayan Johnny Hamilton 10, Tomasz Gielo 11 sayı ile eşlik etti.

Nigel Hayes tribünden takip etti

Fenerbahçe Beko'nun geçtiğimiz günlerde sözleşme uzattığı Amerikalı forvet Nigel Hayes Davis, Beşiktaş EmlakJet-Yukatel Merkezefendi maçını tribünden takip etti.

Beşiktaş 8 oldu

Beşiktaş bu maçla beraber galibiyet sayısını 8'e yükseltti ve haftayı düşme hattının dışında tamamlamayı garantiledi. Merkezefendi ise 10 galibiyette kaldı ve play-off hattındaki yerini tehlikeye attı.

Çeyrek Sonuçları

Periyotlar
Takımlar 1.Çeyrek 2.Çeyrek 3.Çeyrek 4.Çeyrek
Beşiktaş EmlakJet 16 34(18) 50(16) 70(20)
Yukatel Merkezefedni Bld. 19 29(10) 46(17) 59(13)

Duhuliye.com