Sinan Engin yaptığı değerlendirmede;

Ersin hatalı, hataları var ama yani Necip olayı gibi bu kadar yerden yere vurmaya gerek yok. Şimdi bir insana fazla yük yüklemeyeceksin, herkesin bir yükü vardır şimdi sen Necip’ten ne bekliyorsun? Necip’ten kalkıp da üst düzey bir oyuncu performansı beklemeyeceksin, bir de asıl oynadığı yerde değil. Defansta oynatıyorsun, bu çocuk ön libero. Ben çıkar dedim A takıma, o zaman ben almıştım küçük birkaç tane oyuncuyla beraber. O zaman aralarında Necip sıyrılmıştı.

Ön libero, orta saha oynar bu çocuk, sen stoper oynatıyorsun, sağ bek oynatıyorsun, her yerde oynatıyorsun sonra kötü oynadığı zaman çocuğa kızıyorsun. Kızma, onun bir kabahati yok ki! Sezon başındaki teknik direktör o planlamayı yapacak, Necip’i orada düşünmeyeceksin sen. Necip’i orta saha gibi düşüneceksin.

Ersin’e gelince de, sezon başı Ersin işini çözeceksin. Şimdi Emre’yi oynatıyorsun genç çocuk, iki hafta kötü oynuyor sonra yerine Ersin’i koyuyorsun. Şimdi önümüzdeki hafta kimi oynatacaksın?

Ismael hoca ile alakalı bir şey değil, bu yönetimle alakalı bir konu. Sözleşmesinden dolayı oynatmıyorlar, sözleşmeyi imzalamadı diye! Burada Ersin hatalı, ya sezon başı gidecektin, ya da burada kalıyorsan imzalayacaksın sözleşmeni. Ersin iyi kaleci ama Beşiktaş için yeterli değil. Sezon başı kaleci alınmalıydı.

Şimdi Ersin, önümüzdeki hafta Beşiktaş’ta kim kaleci? Teknik direktör olsan ıslıklanan bir Ersin, iki hafta sonra Fenerbahçe maçı var. Oyuncu iyi oynamıyor, yediği gol çok kötü ilk gol, ikinciye tamam ama şampiyon olduğu sene önemli kurtarışlar yaptı mesela Ersin. Çok önemli maçlara imza attı. Bir an evvel yönetim olarak bu işi düzelteceksin. Çağıracaksın Ersin’i, artık kafanı ver ya da Ocak ayında bakacaksın bir tane kaleci alacaksın.

Çünkü gidemezsin şampiyonluğa, iki kaleci de seni şampiyon yapmaz.

Teknik direktör maç içinde inanılmaz işler yapıyor.

İçerde Fenerbahçe’ye yenilirse yönetim baskıya dayanamayabilir, sıkıntı olabilir teknik direktör adına." ifadelerini kullandı.

Duhuliye.com