İşte Celal Kolot'un açıklamaları:

"Tayyip Talha en kötü maçlarından birisini oynadı, Rosier zaten Hatay maçının ikinci yarısından itibaren yok, Umut Meraş son iki senede dördüncü büyük hatasını yaptı, derbilerde yeterli değil. Orta sahada bir tek Gedson vardı. Josef zaten kaybolmuş, o basın toplantısından sonra yok oldu! Salih zaten sadece Beşiktaş değil, bence büyük takım oyuncusu değil, oynayamıyor. İleride Weghorst uzun hava toplarında faydalı olmaya çalışıyor ama yanında Cenk yoktu çünkü Cenk’i Şenol Güneş sağ tarafa kilitledi. Solda da N’Koudou... Milletin N’Koudou’da anlamadığı bir şey var: N’Koudou’nun amacı Sacha Boey ve Milot Rashica'nın çok çıkmasını engellemekti, zaten N’Koudou oyundan çıkınca oradan daha çok fırsat buldular.

Mert ve Gedson iyiydi. Bunun dışında Beşiktaş, Şenol Güneş hariç çok formsuzdu.

Sergen Yalçın’a yakınlığımızdan dolayı biliyoruz, takım içerisinde bazı futbolcular yani çok ağır kullanmak istemiyorum ama yani isteyerek, bilerek oynamayan futbolcular vardı. Sergen Yalçın artık benim yapacağım bir şey yok dedi ve ben gideyim siz oynayın dedi! Sonraki dönemde Önder Karaveli’yi saymıyorum çünkü kendi gençleriyle bile arasında iyi bir uyum sağlayamadı.

Valerien Ismael'le çok iyi bir sezon öncesi kamp geçirdikten sonra bu kadar sakatlık olması hakikaten bir soru işareti ama bunları halledecek olan bir Sportif Direktördür, artı teknik direktördür ve yönetimden birileri lazım.

Beşiktaş’ta en büyük problem, içeride bazı şeyler konuşulup tartışılmıyor ve bazı futbolcular kendi aralarında kendilerine göre çözüyorlar ki yanlış bir çözüm. Normalde Avrupa'da bunları söylersin, sağ bek sol bek ve stoper lazım diye. Şenol Güneş bunları o gün söyledi, o günden beri bu mevkiinin adamları sahada yok. Bu garip bir şey ve yönetimin çözmesi lazım Şenol Güneş ile görüşüp. Burada bir problem var diye düşünüyorum. Beşiktaş’ta psikolojik bir çöküş var.

Beşiktaş grip oldu, bunu bol su mu içecek, C vitamini mi içecek ne yapacak, istirahat mı edecek bilemem ama doktoru Şenol Güneş!...

Duhuliye.com