Trendyol Süper Lig'e verilen arayı 2 hazırlık maçıyla değerlendiren Beşiktaş'ta, bir yandan ligin 31. haftasında deplasmanda oynanacak RAMS Başakşehir maçı hazırlıkları devam ederken, diğer yandan da gelecek sezon planlaması yapılıyor. İşte Siyah-Beyazlılarda yaşanan son gelişmeler...

Anadolu’ya takip

Gelecek sezonun planlamasını şimdiden yapan Siyah-Beyazlılarda çalışmalarını sürdüren Samet Aybaba, Anadolu takımlarında top koşturan genç yeteneklere odaklandı. Aybaba'nın listesinde altyapılarda oynayan Baran Ali Gezek (Ön libero – Kayseri), Deniz Dilmen (Kaleci – Başakşehir), Mustafa Tan (Sağ bek – Samsun), Emre Uzun (10 numara – Antalya) gibi isimler yer alıyor.

Rebic takım arıyor

Beşiktaş'ta bir türlü istenilen performansı sergileyemeyen Ante Rebic, gelecek sezon yapılanmasında düşünülmeyen isimlerin başında geliyor. Yönetim, sezon başında Milan'dan büyük beklentilerle transfer ettiği Hırvat kanat oyuncusunu lig bitiminde elinden çıkarmak istiyor. Ancak tecrübeli futbolcu için şu ana kadar teklif gelmezken yaz dönemindeki durum merakla bekleniyor.

Transfere özel komite

Açıklamada, "Daha güçlü bir takım kurmak, kulüp kaynaklarını verimli kullanmak ve doğru futbolcu transferleri yapmak adına tüm iç ve dış transferlerde yetkili bir transfer komitesi kurulmasına karar verilmiştir" denildi. Komitede İkinci Başkan Hüseyin Yücel ile birlikte Asbaşkanlar Mete Vardar ve Onur Göçmez ile yöneticiler Kaan Şakul, Feyyaz Uçar ve Burak Aslan'ın yer alacağı açıklandı.

İTÜ ile iş birliği

Yönetici Fırat Fidan ile Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Mehmet Ekşi'nin katıldığı ziyarette Futbol Akademisi ve Kadın Futbol Takımı'nın İstanbul Teknik Üniversitesi iş birliğiyle gelecekte hayata geçirilecek olan projeleri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

| Duhuliye