Kartal Yiğit'in açıklamaları;

''Başakşehir maçını değerlendirirken, Maxim oyuna niye geç alınıyor sorusu akıllara gelebilir. Burada Salih kötü değildi, hoca takımı bozmak istemiyor, bence bunun başka bir sebebi yok. Ben bu hafta İstanbulspor maçı ile birlikte Maxim'in ilk 11’de başlayacağına inanıyorum.

Maxim Beşiktaş’ın ara transferde yaptığı en iyi transfer. Kenarda da oynuyor, ortada da oynuyor, bence bonservisinide büyük bir ihtimalle alırlar.

Sivasspor mağlubiyeti, Antalyaspor beraberliği Beşiktaş’ı şampiyonluk yarışından bayağı uzak tuttu. Ardından yenilerin devreye girmesiyle iyi oynanan bir Ankaragücü maçı ve galibiyet... Ve çok çok önemli bir maç Başakşehir maçı. Neden böyle söylüyorum? Belki de bu galibiyet Beşiktaş’ın ilk etaptaki hedefi olan üçüncülük hedefini tutturması anlamında önemliydi.

Bence Beşiktaş artık üçüncülüğü garantiledi. Bu saatten sonra ben artık Beşiktaş’ın kolay kolay aşağı ineceğini düşünmüyorum. Şimdi bundan sonraki hedef ne olacak? İkincilik olacak. İkincilik şansı var mı? Evet ciddi oranda var. ikincilik demek sezonu iki hafta daha geç açman demek.

Şampiyonluk için Beşiktaş’ın işi ciddi anlamda çok zor, bu saatten sonra kimsenin umudunun olduğunu düşünmüyorum, ama ikinci olarak Avrupa’ya gitme anlamında da kritik bir önem taşıyor. Fenerbahçe ile arasındaki puan farkı şu an itibari ile 5, bu kapanmayacak bir fark değil, tabi maç fazlasıyla 5, ama kadıköy’de oynayacağın bir derbi var. O maçta rakibinle oynuyorsun, oldu da kazandın Beşiktaş artık ikincilik için söz sahibi olacak. Beşiktaş hedefe tek tek yavaş yavaş gidecek ilk etapta üçüncülüğü garantiledi, hele hele Adana Demirspor‘un Trabzonspor’a mağlup olmasıyla 6 puanlık bir haftayı kapattı Beşiktaş. Her zaman korkarak gittiği, puan kaybettiği bir deplasmandı Başakşehir deplasmanı ve oradan 3 puanı çıkardı. Bu yüzden Başakşehir’den alınan galibiyeti çok değerli buluyorum. Ayrıca Beşiktaş 2-0 kazanarak Başakşehir’e karşı ikili avarajı da kazanmış durumda. Oyunu iki yönden incelemek lazım 2-0 lık bir skor, fevkalade bir skor, ama oyun olarak çok bekleneni veremedi Beşiktaş.''