Cüneyt Kaşeler'in açıklamaları şöyle:

"DÜNYA KUPASI'NDA TARİHE GEÇMEK DE ÇOK ÖNEMLİ"

"Beşiktaş'ta tabii Saiss'in sakatlığı konuşuluyor. Dünya Kupası'nda final oynama şansım varsa zorlarsın. Yani oynadığın kulüp durumu var ama orada tarihe geçmek çok daha değerli. Elbette Beşiktaş açısından keşke oynamasaydı diyebilirsiniz. Saiss'ten birkaç hafta en azından yararlanamayacaktır, görüntü o yönde."

"CANER'İ BEŞİKTAŞ ALIR"

"Beşiktaş'ta Caner de çok konuşuluyor. Caner'i bence bu sezon için alır Beşiktaş uygun bir rakama. Çünkü Şenol Hoca'nın sevdiği oyunculardan bir tanesi. Sezon sonuna kadar Caner uygun bir rakamla bence Beşiktaş'ta oynayacaktır.  Masuaku hakkında hocanın fikirleri de belliyken ve Türk pasaportu da olması itibariyle Caner'le devam eder bence de."

"WEGHORST DA DÖNMEK İSTEYECEKTİR ÇÜNKÜ" 

"Weghorst konusunda Burnley bence zaten bu sene çıkacak gibi. Ocakta dönme konusu Kompany'ye soruldu ama sene sonunda gider bence Weghorst. Bonservisi 10 milyon euro diyorlardı. On milyon euro Beşiktaş'ın vereceğini sanmıyorum. Onun da Türkiye'de kalmak isteyeceğini de sanmıyorum. Premier Lig'de oynamayı seçer çok doğal olarak."

"BEŞİKTAŞ ŞAMPİYONLUK ADAYI"

"Beşiktaş'ın hala şampiyonluk adaylarından biri olduğunu düşünüyorum. Çünkü Fenerbahçe ile hala oynayacağı bir maç var. Bunu bence herkes unutuyor. Ha Fenerbahçe kazanır, tamam. Fenerbahçe puan kaybettiği zaman yeniden resme giriyorsun."

"İSMAİL KARTAL'LI FENERBAHÇE GİBİ..." 

Beşiktaş'ta Rosier'le ilgili hocanın söyledikleri vardı. Dele Alli ile ilgili söyledikleri de vardı. Dolayısıyla oraya da bir oyuncu Beşiktaş illa ki bakacaktır diye düşünüyorum. Ama bu kamp hep söylüyorduk, iyi gelecektir Beşiktaş'a. Şenol Güneş'le Beşiktaş'ın iyi bir seriyi yakalayacağını ve sezon sonunda da sezon başına göre geçen sene İsmail Kartal'la Fenerbahçe gibi beklenenden daha iyi bir yerde bitireceğini düşünüyorum."