Sezon başındaki yanlış planlama, hoca ve oyuncu tercihleri, Kartal'ı yarışta geriye düşürdükten sonra yönetimin radikal hamleleri, siyah-beyazlıları ayağa kaldırdı. 4 Şubat'ta Sivasspor'a yenildikten sonra 10 lig maçında (1'i hükmen) 8 galibiyet alırken 2 de derbi kazanan Beşiktaş, gözünü iyice zirveye dikti; Galatasaray ve Fenerbahçe'nin puan kayıplarını beklemeye başladı.

SORUN KULÜBEDE

  • İsmael tercihinin pahalıya mal olduğu fark edilince Güneş hamlesi yapıldı. Kartal, kurt hoca ile ligde sadece 2 kez yenildi.
  • Güneş'in gelişiyle Mert, Gedson, Salih, Masuaku, Cenk ve Redmond'ın formları zirve yaptı. Kadro revizyonu ve ara dönem takviyeleri yükselişte büyük rol oynadı: Colley, Onur, Amir ve Aboubakar; Beşiktaş'ın her bölgesine olumlu katkı yaptı.
  • Kaleden forvete, Kartal'ın hiçbir bölgesinde sıkıntı kalmadı. Güneş'in de sistemi oturdu.

KARTAL’DA ÇİFTE HEDEF

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, yarınki Antalya maçına büyük önem veriyor. Zirve tırmanışı için ezeli rakiplerinin kaybetmesini bekleyen Kartal bu zorlu deplasmanda ‘kontrollü oyun'u tercih edecek. Ligde 4 maçı kalan siyah-beyazlılar, üst üste 3 deplasmandan 9 puan çıkarmayı hedeflerken yenilmezlik serisini de 14 maça çıkarmayı planlıyor.

sözcü