Beşiktaş’ta işler yolunda gitmiyor… Sadece futbol takımında değil diğer tüm branşlarda sorun büyük. Siyah-beyazlıların en iyi derecesi şu anda kadın voleybol takımının 2’nci ligde 18 puanla 3’üncü sırada.  

Erkek futbolu 22 puanla 8’nci

Kadın futbolu 9 puanla 5’inci

Erkek basketbol 9 puanla 14’üncü

Kadın basketbol 9 puanla 13’üncü

Kadın voleybol 2’nci lig 18 puanla 3’üncü

Erkek hentbol 13 puanla 4’üncü

Başkan Ahmet Nur Çebi kısa süre önce yaptığı açıklamada;  "Bizim gibi köklü kulüplerin bünyesinde amatör faaliyetler çok fazla yer alıyor. Birçok spor dalını yaşatmaya gayret ediyoruz. Bunun içinde güreş, atletizm, cimnastik, kürek dahil birçok faaliyet var. Bu sürecin hepimiz için ne kadar zor olduğunu kamuoyu takdirine sunuyorum. Amatör sporların kulüp bütçesine yük olmasını engellemeye çalışıyoruz. Her yıl 1 milyar TL faiz ödeyen kulüplerin ayakta kalması mümkün değildir." dedi.” demişti.

Çebi dün akşam özellikle Fenerbahçe üzerinden basketbol takımının durumunu savundu. TRT Spor’da;"Basketbolda biz bu işi 1.5-2 milyon dolara yapıyoruz. 15-16 milyon dolar bütçeli takımlar var. Bazen bazı şeyler için sabretmek gerekiyor. 16-17 yaşında genç çocuklarımız var. Bu sene, o çocukların senesi olacak” dedi.

Fotospor